Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Electro-Harmonix - Memory Man with Hazarai

Memory Man with Hazarai

Electro-Harmonix - Memory Man with Hazarai

echo, looper

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 1)
Ovládání:
8/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
9/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Cena:
8/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Pro mě osobně jeden z nejlepších podlahových digitálních delayů, poskytuje průzračnější a osobitější zvuk oproti Line6 DL4, který mě štval svým digitálním ocasem, jakýkoli Digital Delay od Bosse se taky nechytá, protože ty jsou zase uplně sterilní a jednoúčelně znějící. Díky vestavěnému filtru se z tohodle Memory Mana se dá vytáhnout hezké rádoby analogově znějící echo, nechybí klasický tap delay, reverse, modulace (mimochodem, pečlivým nastevením se dá docílit modulace bez opakovacího echa, kdy efekt zní jako levje digitální chorus až phaser a dokonce se i rozvazbí v self-oscilaci, zajímavej úlet. Kladně hodnotím True Bypass provedení efektu.
Zejména fajn je také možnost, že pro každý typ delaye si můžete pomocí bílého Hazarai knobu uložit vlastní preset, čili asi 7 pozic, což se hodí. třeba DL4 nabízí tuším dva uživatelské presety.
Co se ale v EHX nepovedlo, je implementace sofistikovaného looperu. K nahrání smyčky musíte sešlápnout TAP/RECORD switch a držet ho po kýžený čas rpo zaznamenání fráze. To by vcelku ještě šlo, ale nahrávání loopu se ukončuje uvolněním switche a v tuhle chvíli se touhle metodou se do rytmu trefíte tak 1x z 5-ti pokusů, přičemž looper nemá kvantizaci a ni crossfade, takže to klidně lupne nebo to zní rušivě. Tragédie a jeden bod dolů. Tady dává Memory Manoj DL4-ka na prdel. Snad jen zrychlení a zpomalení nahrané fráze, či její otočení se někdy hodí.
Ovládání:
8/10 - Dva body strhávám za toporně vyřešené ovládání looperu.
Spolehlivost:
9/10 - Jeden čas mě zlobil bypass switch, ale už je to OK.
Zvuk:
9/10 -
Vzhled:
9/10 - Skoro dokonalej?
Cena:
8/10 - 2006 - 6.500 Kč / nový
2010 - 4.900 Kč / nový