Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Vox - DA5

DA5

Vox - DA5

kombo
5W zesilovač s 6,5" reproduktorem a digitálním modelováním zesilovačů a efektů.

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
9/10 (Počet: 1)
Ovládání:
7/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
0/10 (Počet: 0)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
9/10 - Jednokanálové kombíčko s výkonem volitelným mezi 0.5, 1.5 a 5W, s 10W reproduktorem o průměru 6.5", digitálními modely zesilovačů a efektů a možností napájení z adaptéru nebo šesti malých buřtů. Dost hlasité na rozzlobení sousedů, dostatečně tiché na domácí cvičení. Perfektní na výlet Fordem Transitem do Kodaně!
Ovládání:
7/10 - Po navolení modelu zesilovače se ovládá jen gain, tone a master volume. To je jednoduché a pohodlné. Horší je to s efekty. kromě voliče druhu efektu jsou tu tři další ovladače. Tlačítko pro bypass, tlačítko pro tap tempo a kroutítko pro mix dry/wet. Když se současně stiskne jedno z tlačítek a kroutí se "potenciometrem" pro mix, nastavují se tak dva další parametry efektu. To moc pohodlné není, ale efekty se tak přes minimum ovládacích prvků dají téměř dokonale doladit. Nastavení efektů se ale nedá uložit, takže s každou změnou efektu dojde k resetu na tovární nastavení. Dalším ovládacím prvkem je vlastně i zadní poklop pro výměnu baterií - jeho odejmutím lze také ovlivnit zvuk. Trochu na obtíž je způsob napájení přes vnější adaptér a tenký dvoužilový kablík. Takže 10 za zesilovače, 5 za efekty, 6 za trafo.
Spolehlivost:
Spolehlivost si po několikatýdenní zkušenosti zatím netroufám hodnotit. Dřevotřísková bedýnka vypadá bytelně, ovládací prvky naopak křehce. Netuším, kdy se zláme napájecí kablík.
Vzhled:
9/10 - Koupil jsem růžového (byl v sekci Hits for kids) a ten vypadá opravdu k zulíbání.
Zvuk:
9/10 - Kdybych DA5 porovnával s plnotučnými zesilovači pro dospělé chlapy s chlupatými prdelemi, asi by moc neobstál. Tenhle drobeček je ale určený tam, kde se ocení jeho malé rozměry a menší výkon. Nevím jak by si vedl na jamu, ale na doma je prostě dokonalý! Při výkonu 0.5W jsem ještě neměl potřebu vytočit master volume dále než za polovinu, zvuk je přitom stále přijatelně šťavnatý. 6,5" reproduktorek si vede mnohem lépe než jsem čekal. Modely čistých i mírně zkreslených zvuků se mi líbí snad všechny (nejradši mám ale Blues 1 a 2 a Crunch 1). Každý je svůj, odlišný od ostatních. Z efektů používám převážně jen reverb, ale i ostatní nejsou vůbec k zahození. Dobře zní tremolo, phaser, delay i chorus. Auto wah a flanger nehodnotím, ty nejsou pro mě. Neustále zapnutý je noise gate, nastavený je podle mě dobře, takže ani nevadí, že nejde vypnout. Kombíčko je díky němu dokonale tiché, když se nehraje. Jinak trochu šumí.
Cena:
10/10 - Stál mě 3200 korun i s poštovným z Německa (březen 2008). U nás stojí obvykle o tisícovku více (jistou roli asi hraje i to, že záruka je u nás o rok delší). Za stejné peníze se dá koupit buď digitální multiefekt od Zooma nebo nějaká krabička od Bosse či EHX.