Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Engl - E650 Richie Blackmore signature

E650 Richie Blackmore signature

Engl - E650 Richie Blackmore signature

hlava

  • preamp : 4 kanály, ( clean, lead, crunch, heavy lead,
    ), 3 x ecc 83

  • power amp :100 watt ( 1 x ecc 83, 4 x 5881)Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
8.9/10 (Počet: 7)
Ovládání:
8.7/10 (Počet: 7)
Spolehlivost:
8/10 (Počet: 7)
Vzhled:
8.7/10 (Počet: 7)
Zvuk:
8.7/10 (Počet: 7)
Cena:
7.4/10 (Počet: 7)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
9/10 - Je to výborně udělaný zesák s charakteristickým zvukem. Samozřejmě to není žádná všehospása, ale z celé té německé rodiny (530, fireball, powerball) jsem nakonec zkončil u něho a doufám, že ještě nějakou dobu vydržím.
Ovládání:
10/10 - Přehledné, jednoduché, přesně jak mi vyhovuje. Někdy míň znamená víc. Možná bych z počátku oželel i ten orig. přepínač Z-5, ale dohromady umožnují okamžitý přístup ke všem 4 použitelným kanálům a teď už bych se bez něj neobešel. Výborný je přepínač contour, který na zvýraznění sóla absolutně dostačuje. 2x master hlasitost je už jen třešnička.
Spolehlivost:
10/10 - Po cca 1 roku užívání a cca 5 letech celkového stáří žádný problém.
Vzhled:
9/10 - Nemusel bych tu "monstróznost" a ani třeba ty podsvětlené lampy, ale celkově to působí solidním dojmem a na pódiu ho nemusím hledat:)
Zvuk:
9/10 - Mám ho asi rok, celkově mu bude něco kolem 5-6 let a má pořád původní orig. lampy. Přesto hraje super a pořád objevuju jeho možnosti. S těma málo knoflíkama jdou vytočit velmi rozdílné zvuky a jako pseudo-4-kanál je i velmi variabilní. Nejvíc se mi líbí 3. kanál (Lead), který nemá tolik gainu jako 4., ale je průraznější. Je to strašně hlasitá bestie, hraju na 2x12 a musím se hodně krotit (metal). Skvělý zvuk i bez krvácejících uší... Chystám se na kompletní přelampování, tak potom se uvidí, jestli dám 10;-)
Cena:
7/10 - Nekupoval jsem ho nový, ale i tak to byl ranec. Jediné pozitivum je, že si snad svou cenu zatím drží.
Celkový dojem:
9/10 - Profi celolampa , krásně se prodere v kapele. Má strašně osobitý zvuk. Hrál sem na Savage 120, Powerball, Fireball, Screamer, Thunder, ale zvukově stejně vyhrál RB..
Ovládání:
8/10 - Až na ty společné korekce super.. trošku mě štve že hi gain je mín průrazný (potišší) jak low gain , ale žádná hrůza to není
Spolehlivost:
8/10 - bez problému. tady akurat zmíním problém s rádiem (taky ho občas chytam ve zkušebně) , ale to je dáno konstrukcí englů pry... viz slova Zemana z Hranic...
Vzhled:
7/10 - mám rád dvě řady potáků viz Powerbal třeba, ale to nemění nic na tom že vzhled nehraje :-)
Zvuk:
9/10 - prostě Engl.. ikdyž sem se teď v nedávné době presvěčil , že to co je drahší, nemusí vzdycky hrát lepe.. jde na něm nakroutit prakticky cokoli.. zvuk má štávu , jde krásně za rukou, je pekne čitelný a průrazný... Doporučuju
Cena:
8/10 - kdyby byl o 6tis levnější , nezlobil bych se :-) i když ja sem ho mel z druhé ruky za pekny peniz.. za ty prachy super
Celkový dojem:
8/10 -
Ovládání:
4/10 -
Spolehlivost:
6/10 -
Vzhled:
7/10 -
Zvuk:
8/10 -
Cena:
3/10 -
Celkový dojem:
9/10 - celkový dojem je výborná vyváženost zvuků pruraznost a charakter zvuku ok klasika na všecky rockové styli
HC a DOOm metal ale asi nedá ta dobře jako jiní od Englu

PS: po delší době jsem se vrátil k tomuto hodnocení a myslím že mistři od od Englu dokonale vystihli Ritchího záměry ... treda podle mě ... hraje to vcelku jako sakra dobrej marshall ale jde to i o kousek dál což mě na Marškách docela štvalo a nebyl jsem ochoten sebou tahat další krabky pro nakopnutí Maršky
Ovládání:
10/10 - naprostá jednoduchost ale je třeba mít nějakou velkou ovládací šlapku origo Engl asi nelze nahradit jinou
Spolehlivost:
9/10 - časem se uvidí

po čase zatím ok chastám se přelampovat
Vzhled:
10/10 - pohoda ale až tak tvrdej chlapík to není

PS: musím říci že se mě pořád líbí zatím se neokoukal ani neoposlouchal
Zvuk:
8/10 - poctivec co ti nic neodpustí výborný

PS: hrával jsem kdysi na PV Classik ten byl svými schopnosti nic neodpustit podobně zaměřený a tak mi nedělalo problém přejít na Engla RB kolega v kapele si ale na to moc nezahraje stěžuje si že mu to neodpusti nic a dělámu problém artikulace rychlých liků
dle mého názoru k jeho škodě se s tím nechce prát a hledá jiný zesík a přitom mi můj zvuk doslova a do písmene závidí

tak vlastně musím říci že jako na všechno si prostě musíte zahrát sami aby jste mohli posoudit
ale jak už jsem řekl pro blus/rock/metal80´je to asi idealní kombinace a jednoduchost

PS : toto doplnuji cca po dvou letech:)

snížil jsem známku z 10 na 8 duvod byl asi ten to zesilovač se mi časem nějak přežral samosebou že hrál pořád stejně ale moje uši si časem s nadupanými středy nějak neuměli poradit a začli mi ve zvuku překážet at jsem kroutil jak jsem kroutil nešlo to odstranit což považuji za mínus pro tento zesilovač ač jinak výborný ... na druhou stranu už jsem se setkal s lidmi co měli podobný problém a podobné dojmi

zesilovač už jsem prodal třeba ho někdy znovu objevím
Cena:
10/10 - v rámci toho co umí bych řekl že to odpovídá
Celkový dojem:
8/10 - Profesionální, vizuálně atraktivní čtyřkanálový zesilovač pro více méně všechny myslitelné styly.
Ovládání:
10/10 - Zvládnutí z pohledu uživatele nemůže být snadnější. Ovladací prvky logické, žádná velká laboratoř. Společné korekce mi nikdy na obtíž nebyly. Doporučuji celkově dost držet na uzdě poťák tremble a laborovat s presence, zesilovač je hodně navýškovaný sám o sobě.
Spolehlivost:
5/10 - Vizuálně a dílensky zpracován solidně, když pominu horní nezabroušený kovový lem ovladacího panelu. Jinak bez výhrad. Technicky asi takto: v preampu mi odešla po pár měsících lampa, dle ohlasů nejsem sám, komu se to u nového stalo. Reklamací řešeno bez problému. Doma jsem na něj permanentně chytal rádio, což je rys asi všech Englů.
Vzhled:
10/10 - Vzhled rozhodně perfektní - epické podsvícení lamp, všude ledky - na podiu ho rozhodně nikdo nepřehlédne. A samozřejmě za tyče palec nahoru :-)
Zvuk:
8/10 - V první řadě nekupovat na slepo. Kupující by si měl ujasnit, zda Engl je opravdu to, co chce. Tyhle aparáty mají VELMI specifické zvuk, který vám sedne nebo ne. Korekce jsou sice funkční, ale jsou zde jisté mantinely, za které vás Horst nehodlá pustit s ohledem na basy a středy, takže buldozeristi, kteým musí už samotná kytara rvát nohavice, raději zkoumejte Mesa / 6505 hájenství. Všechny kanály mají solidní sound od rockového sektoru až po běsy. Aparát zvádá i extrémní zkreslení podat velmi korektně. Rezerva gainu je neomezená, již okouřený "logain" kanál dává i grindcore. Higain lead s gainem nad 12 je už doslova neupotřebitelný. Celkově je i higain zvuk hodně čistý, dost se na něj ale hodí i adjektivum "chladný", což je další specifikum všech Englů. Proto doporučuji všema deseti nejdříve zkusit. Zesilovač je neskutečně hlasitý, ale i potichu umí hrát tak, jak má.
Cena:
7/10 - + - adekvátní, mohl by stát o pár tisíc méně, neb footswitch přepínající vše potřebné stojí doslova majland. Řešeno za hubičku starým multákem Roland s relátky.
Celkový dojem:
9/10 -
Ovládání:
10/10 - Naprosto jednoduché a hlavně účelné ovladání, které ale vůbec neubírá na možnostech této 4-kanálové hlavy. Podle mě excelentní, "svůj zvuk" se dá najít doslova za pár vteřin.
Spolehlivost:
8/10 -
Vzhled:
8/10 -
Zvuk:
9/10 - Jsem s ním více než spokojen a pochybuju že to hned tak za něco vyměním, ale přeci jen si nechám tu desítku v zásobě...8)
Cena:
7/10 - starší, zachovalá, kupovaná od Jardy Adámka (kytarista ex-Endless, nyní Silent Stream Of Godless Elegy).
Celkový dojem:
10/10 - Výborný zesáček. Zvuk jako čert. Výborná variabilita a přizpůsobivost hráčovým nárokům. Žádný problém najít si cestu mezi ostatními spoluhráči (a že jich občas může být!!) ;o) - Za tím si stále stojím a na tom trvám. :c)))

- po letech - znova se vracím k opětovnému ohodnocení po letech zkušeností s jinými aparáty. :-) Je to spolu s KranKy jeden ze 3 nejlepších aparátů, co jsem kdy měl. Strašně rád na něj vzpomínám a jednou si ho znova pořídím. :-)
Ovládání:
9/10 - Rozmístění ovládacích prvků je přehledné, jasné a výstižné. :c) Devítku dávám jen proto, že jsem spíš zatížený na malinko více poťáků. ;o)

- jediné, co mi na něm schází, je extra pot na gainy jako je např. u Powerballa, Savage apod. Hlavně pro čtvrtý kanál. U crunch a soft lead se dá lehce opomenout stejná hodnota gain potenciometru, ale při heavy leadu se už např. level 8 dost špatně koriguje na zpětnou vazbu a hladinu zkreslení. To je v podstatě jediná výtka, kterou bych tomu zesáku dal. Jinak devítku stále nechávám.
Spolehlivost:
10/10 - Vzhledem k tomu, že od svého prvního majitele hlava opravdu hodně zažila, není jediný problém. Snad jen ty rezavějící šroubky, které drží kovové rožky. :c)))) - Vyřízené, hotové - rožky jsou nahrazeny chromovanými. :c)))

- po dobu, co jsem ho vlastnil (a pár let to bylo), jsem kromě výměny lamp nic neřešil. Byla to první série (bez multipinu). Spolehlivost tím pádem jedinečná.
Vzhled:
10/10 - Výborný a originální nápad - kovové hrazdy v průzoru nad šasím. Logo je moc povedené a sluší každému ENGL výrobku. ;o) Teď má i nový "kožíšek", takže fakt jako nový. ;o)

- pořád je to jedním z lákadel, proč bych ho jednou chtěl znova mít. :-)
Zvuk:
10/10 - Vzhledem k tomu, že se předchozí majitelé "vyprdli" měnit lampy (abych jim nekřivdil - něco měněné je, protože nebylo zbytí :c)), nevím, jak to hraje s novými "lahvinkami". Zjistím v létě a věřím, že na desítku dojdem. :c) Jinak - i teď se "stařenkama" to hraje výtečně. Zvuk jak noha!!! :c)))))) Lampy jsou nové a výsledek je absolutně dokonalý. Kdo uvažuje nad tímto modelem od ENGLu, ať neváhá. Je to fakt bomba!!! :c)

- neustále vzpomínám na to, jak krásně šel v kapele kupředu a svou středovostí, ale i ostatními frekvenčními pásmy šel za uchem hráče. Když máš dobrý box, tak tahle hlava nezklame na jakékoli značce kabinetu.
Cena:
10/10 - Mám jej sice starší, ale za slabší 2/3 plné ceny. Jsem nadšený. :c) Přesto - cena za nový se vzhledem k originalitě zvuku a kvalitě přiměřená. - To, co jsem ušetřil při nákupu, jsem do něho stejně vrazil, abych ho dal do stavu "skoronový". :c)))

- pořád se drží a není divu. Ale není divu.... :-)