Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Zoom - GFX-1

GFX-1

Zoom - GFX-1

kytarový procesor
Čtyřpedálový efektový procesor na podlahu s kovovým šasi. Pět typů zkreslení, pět simulací zesilovačů, 34 efektů v osmi efektových modulech. Cabinet simulator, Acoustic simulator, Zone noise reduction, ladička. Možnost dokoupit výrazový pedál FP02.

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8/10 (Počet: 2)
Ovládání:
8.5/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
8.5/10 (Počet: 2)
Zvuk:
6.5/10 (Počet: 2)
Vzhled:
8.5/10 (Počet: 2)
Cena:
9.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
7/10 - Podle mě velmi dobrý multiefekt do začátků. Já jsem s ním začínal, zjistil jsem, jaké efekty se mi líbí nebo nelíbí a pak si postupně kupoval jednotlivé krabičky. Za ty peníze to není vůbec špatná záležitost.
Ovládání:
8/10 - Poměrně jednoduché. Výhodou o proti 505ce je možnost přímo přeskočit na jakýkoliv jiný preset. V jedné "bance" jsou čtyři presety a mezi bankami se přeskakuje současným sešlápnutím dvou pravých nebo dvou levých tlačítek. Funguje to naprosto v pohodě. Jinak je samozřejě trochu práce s nastavováním presetů a jejich ukládáním. Ale v rámci multiefektů to asi nebude velký zádrhel, tak se to musí dělat na všech. Osobně preferuji krabičky, i když se pak musí trochu tančit:-), když chce člověk přepnout více efektů najednou.
Je možné také zapojit expression pedál a člověk tak může kvákat, ovládat volume atp. Je možné vlastně jakýkoliv efekt ovládat pedálem.
Spolehlivost:
9/10 - Nikdy jsem s ním neměl problém, prodal jsem ho dál a pořád funguje spolehlivě.
Zvuk:
6/10 - Co se týče zkreslení, tak to samozřejmě není žádná velká sláva. Dá se ale před efekt zapojit nějaké zkreslovací krabička, a brát z efektu jenom efekty, což zvuku celkově prospěje. Efekty jsem poměrně dobré, ale není možnost je detailně nastavit. U každého efektu je 10 hotových nastavení a jedno na ovládní pedálem. S tím si člověk musí vystačit. Používal jsem efekt před tranzistorovým kombem a svůj účel to tenkrát splnilo.
Když jsem postupně upragoval své vybavení, koupil jsem nejdřív lampové kombo, kam jsem zapojil zooma do sériové smyčky a tam dělal poměrně velký bordel - hodně šuměl. Ale naštěstí jsem ho pak zanedlouho už nepotřeboval.
Vzhled:
8/10 - Měl jsem červenou verzi a ta nevypadala vůbec špatně, ale samozřejmě to není kousek, který bych si vystavil nad postelí:-).
Cena:
9/10 - Asi 2500,- Kč nový, rok 2006 (asi). Na to, co umí, celkem dobrá cena.
Celkové hodnocení:
9/10 - Před ním jsem měl 505 a je tam značný rozdíl hlavně v tom šumu tady už není žádný a celý efekt na mě zapůsobil dobře delší dobu si ho nechám
Ovládání:
9/10 - Ovládání je jednoduché 4 pedály ummožňují velmi rychlý přístub k bankám
Spolehlivost:
8/10 - spolehlivost bude asi vysoká jen mám strach že se časem ty 2 poťáky vyžvejkaj ale snad se bojim zbytečně uvidíme
Zvuk:
7/10 - Některé efekty jsou tu pořád zbytečné, zkreslené zvuky u ZOOMA asi nikdy nebudou to pravé ořechové ale já ho propojuji ještě s distortion krabičkou od George Dennise a pak to hraje celkem slušně, hlavně zaplať pánbůh že už tu není šum
Vzhled:
9/10 - Já bohužel neměl na výběr a tak jsem si musel koupit tuto fialovou verzi která se mi vůbec nelíbí ještě se vyrábí v červeném provedení ale na barvě už tolik nezáleží desing je od pohledu profesionální
Cena:
10/10 - Myslím si že v této cenové kategorii nemá konkurenci stojí okolo 2,5 tisíce za něž seženete nějakou plastovou krabičku já osobně ho koupil z druhé ruky za 1500 (Srpen 2006)