Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Boss - OD-3

OD-3

Boss - OD-3

overdrive

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8.5/10 (Počet: 2)
Ovládání:
10/10 (Počet: 2)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 2)
Vzhled:
9.5/10 (Počet: 2)
Cena:
8.5/10 (Počet: 2)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
8/10 - Poměrně kvalitní krabička, i když vím, že na trhu je nejspíš několik lepších overdrivů, za ty je ale nicméně třeba zaplatit mnohem větší částky. Problémem je samozřejmě užírání signálu, ale dá se to přežít. Za tuto cenu jsem s ním velmi spokojen.
Ovládání:
10/10 - 3 ovládací prvky (level, tone, drive) - jednoduchost sama
Spolehlivost:
10/10 - Klasický boss - nejspíš nezničitelný, ale nechtěl bych se unáhlovat. Nicméně se o něj vůbec nebojím.
Zvuk:
9/10 - Tento efekt je možno použít na dva způsoby - jako overdrive a jako booster.
Overdrive jsem používal ještě na tranzistorovém kombu a plnil svou úlohu parádně. Krásné lehké zkreslení s dostatečně hutnými spodky (narozdíl od SD-1). Zkreslení má sice méně než ona zmíněná SD-1, ale je mnohem "tlustější" a příjemnější. Je třeba ale trochu stáhnout tone doleva. Na blues a lehčí rock paráda.
Jako booster ho používám s lampovým Ampegem k nakopnutí zkresleného kanálu a tady funguje ještě mnohem lépe. Level na maximu, drive na minimu a je to přesně ono. Je ale opět třeba trochu stáhnout tone, aby nebyl zvuk moc ostrý. K tomuto účelu bych si asi radši pořídil MXR MicroAmp nebo něco podobného, ale když už mám tuto OD-3, nemá smysl jí měnit (je samozřejmě víceúčelnější než MicroAmp a svou službu plní v pohodě). Nevyleze mi z toho samozřejmě žádný hi-gain, ale zkresleního je na mě až dost a je stále velmi konkrétní.
Vzhled:
9/10 - Jednoduchý a příjemný design. Poměrně konzervativní, ale v tom je jeho krása.
Cena:
8/10 - 2250,- nový v září 2006
Celkové hodnocení:
9/10 - Dávám devět, protože si dovedu představit, že by se někde na světě našel v této třídě overdrive lepší (třeba s dnešní modlou zvanou true bypass). Je to ale šlapka, po které jsem toužil a dělá to, co jsem chtěl, aby dělala. Nic moc víc tedy ani nechci.
Ovládání:
10/10 - Knoflíkem level se ovládá celková hlasitost, drive generuje vlastní přebuzení efektu a tone je tónová clona. Těžko by to mohlo být jednodušší.
Spolehlivost:
Nemohu posoudit, protože pedál nevystavuju žádné větší zátěži. Působí ale maximálně bytelně.
Zvuk:
9/10 - OD-3 používám s Les Paulem jako booster a tehdy funguje naprosto podle mých představ (Level na dvanáct hodin, Drive maximálně tak na 9). Zesilovač mám nastavenej tak, že i s Les Paulem zní pořád ještě relativně čistě. Se stratem vytáčím ve větší míře i knoflík drive (asi taky do těch 12) a drobet stahuju level, přičemž zesilovač tavím skoro nadoraz. S OD-3 je na mě pak zesík takovej jakoby hodnější.
Vzhled:
10/10 - Ať se propadnu, jestli jsem někde viděl hezčí efektovej pedál! OD-3 má prostě design mých snů. Jednoduchej, prostej, funkční, ... archetypální! Sedmdesátý léta.
Cena:
9/10 - Koupeno na Jungmaňáku za 2300,-