Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Boss - LMB-3 Bass Limiter Enhacer

LMB-3 Bass Limiter Enhacer

Boss - LMB-3 Bass Limiter Enhacer

bass

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
10/10 (Počet: 1)
Ovládání:
10/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Cena:
9/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
10/10 - Skvělá krabička, jako kompresor funguje bezvadně. Limiter v názvu přece jen trochu mate - limiter je až ta nejvyšší hodnota komprese. Ale doporučuji všem, kdo potřebují dát zvuku průraznost, hutnost, ostrost, ale i např. jemnost, a nebeŕe při tom až tak moc velký ohled na dynamiku hru (dynamika je přirozeně potlačena, to už bývá žádoucí vlastností kompresorů). Výborná práce.
Ovládání:
10/10 - 4 potenciometry - Level, Enhance, Ratio a Threesold. Nastavuju se (jak uvádí výrobce) z prava doleva. Level nastavuje sílu zesílení signálu (doporučuji nastavit tak, aby signál se zapnutým i vypnutým nástrojem byl hlasitostně přibližně stejný - při hraní je dost nešikovné vypnout krabičku a hrát hlasitěji či více potichu, když to není účelem). Enhance dodává signálu ostrost a více perkusivnější zvuk (při používání Enhance doporučuji nastavit tak na 1/4 až 1/3, protože při vyšších hodnotách přidává mnoho šumu, anebo stáhnout výšky na nástorji a nasravit Enhance tak na 1/2 až na 2/3). Ratio nastavuje poměr komprese (1:1 = žádná komprese, v polovině je to 2:1, poté až k :1; nejvíce asi využijete nastavení v polovině, tzn. 2:1). Threesold nastavuje prád komprese (záleží na inidvidálním využití, já to obvykle ožívám v rozsahu od 1/4 do 3/4).
Romístění ovládacích prvků je myslím vyřešeno prakticky, použítí je velmi jednoduché, i když zezačátku se v tom může leckdo chvílemi ztrácet.
Spolehlivost:
10/10 - Krabička je velmi odolná, masivní provedení zaručuje vysokou ochranu. Vyjímání baterky je vyřešeno jako u všech BOSSů originální, a neměl jsem s tím problémy - možná tak při potřebě rychlé výměny to zabere trošku více času, ale jinak nic hrozného. Za dobu svého používání jsem nezažil žádnou poruchu ani jiný problém.
Zvuk:
9/10 - Výborné zvukové kvality, jako mínus je pro mě šum u Enhance, ale jinak nic. Doporučuji.
Vzhled:
9/10 - Klasický tvar krabiček řady BOSS, pedál vypadá elegantně, tedy (aspoň podle mého) až na barvu, která mi přijde opravdu trochu zvláštní.
Cena:
9/10 - Koupil jsem ji za 2059,- , což je velmi slušná cena. Jako větší mínus bych počítal napájení - dávat do krabičky jen 9V baterie je dlouhodobě hodně nespolehlivé a především to vyjde dost draho, a originální adaptér Roland PSA 230 stojí něco přes 700 Kč, což se mi zdá jako opravdu příliš (na trhu se neprodává moc adaptérů s proudem 200mA). Celkově ale cenu hodnotím kladně.