Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Boss - MT-2 Metal Zone

MT-2 Metal Zone

Boss - MT-2 Metal Zone

distortion
Krabička pro metalisty.

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
6.7/10 (Počet: 9)
Ovládání:
8.7/10 (Počet: 9)
Spolehlivost:
9.9/10 (Počet: 8)
Zvuk:
6.8/10 (Počet: 8)
Vzhled:
8.6/10 (Počet: 8)
Cena:
5.2/10 (Počet: 9)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
4/10 -
Ovládání:
10/10 -
Spolehlivost:
9/10 -
Vzhled:
6/10 - da se natom nastavit tak jeden slusnej zvuk a ale nesmite to prehanet ze skreslenim drobet to bzuci asi by to vyresila sumova brana ale tu nemam:-(
Cena:
9/10 -
Celkové hodnocení:
3/10 - Celkem zvučně vypadajíčí pedál, který ovšem zvokovjě připomíná spíš cirgulárku.
Ovládání:
5/10 - Má celkem 6 možností úpravy zvuku... ovládání je celkem v pohodě...
Spolehlivost:
10/10 - Prostě boss... Snad nezničitelný.
Zvuk:
1/10 - Zvukově se mě zdál špatně... Jednak žere basy a navíc má neskutečně řezavej zvuk. Přes lampu je to o něco lepší.. ale mě prostě nesedl.
Vzhled:
8/10 - Vzhled určitě překvapí víc než zvuk
Cena:
2/10 - Cena je podle mě přemrštěná vzhledem ke zvuku co z něho leze.
Celkové hodnocení:
9/10 - Krabicka pro nekompromisni metalisty...
Ovládání:
9/10 - Nez si kazdy najde svuj zvuk, tak je treba si trochu hrat s nastavenim ekvalizeru, ale po tom tam jde nastavit siroka skala metalovych zvuku.
Spolehlivost:
neznicitelna bytelna celokovova konstrukce...
Zvuk:
10/10 - Zvuk... Pres tranzistorak je te to proste brutalni distortion, nekomu se muze zdat rezavej atd, ale chce si to jen pohrat s nastavenim, kdyz se tim ale nakopne lampa, to je teprv maso ,da se nakroutit zvuk ala mesa, osobne tim nakopavam lehce nabuzenej cistej kanal lampace a jsem naprosto spokojen.
Vzhled:
Co by jste chteli? krabicku potazenou kuzi z polarniho bobra se zlatejma potenciometrama? :-)
U krabek se meni jenom barva.
Cena:
8/10 - Nova stoji nejak okolo 2300, coz je myslim hodne v porovnani napr. s krabickami Digitech grunge, nebo Digitech death metal, ktere stoji o 1000 min. Starsi se ale v bazarech prodava za 1300-1500, to je jiz prijatelna cena.
Celkové hodnocení:
9/10 -
Ovládání:
10/10 -
Spolehlivost:
10/10 -
Zvuk:
8/10 -
Vzhled:
10/10 -
Cena:
5/10 -
Celkové hodnocení:
3/10 - Nic moc co se týče kvality zvuku a možností.
Ovládání:
6/10 - Klasika, ale ty potenciometry někdy nechodí tak, jak by měly.
Spolehlivost:
10/10 - To je jediná věc, která se těmto krabičkám nedá vytknout. Jsou v podstatě nerozbitné.
Zvuk:
2/10 - Zní to jako stroj, který se porouchal. Karambol. Prostě bzučák. 3krát běda.
Vzhled:
7/10 - V pohodě.
Cena:
1/10 - Dost drahý na to, co umí. Jsou mnohem lepší zkreslovadla za téměř poloviční cenu.
Celkové hodnocení:
9/10 -
Ovládání:
10/10 -
Spolehlivost:
10/10 -
Zvuk:
9/10 -
Vzhled:
10/10 -
Cena:
4/10 -
Celkové hodnocení:
8/10 -
Ovládání:
9/10 -
Spolehlivost:
10/10 -
Zvuk:
7/10 -
Vzhled:
9/10 -
Cena:
3/10 -
Celkové hodnocení:
8/10 - Mám ho doma již pár let a i když ho mám už jen jako zálohu / zkušební provizorium, pořád ho mám svým způsobem rád.
Ovládání:
10/10 - Ovládání intuitivní, není co řešit. Díky dvojímu nastavení středů/střední frekvence se dá nastavit prakticky jakýkoliv zvukový odstít potřebujete. No problem.
Spolehlivost:
10/10 - Nezničitelná kovová cihlička. Slyšel jsem na netu (nikoho takového neznám) o pár lidech, kterým odešla nějaká kroutítka. Ale při standardním zacházení (rozuměj pokud po tom nejezdíš s Tatrovkou) lifetime žitotnost. Tohle věru šlapáním/točením nemůžete zničit.
Zvuk:
8/10 - Spousta lidí tento efekt odsuzuje. Nechci do nikoho rýpat, ale většinou jsou to ti, kteří ho neumí nastavit.
Ano, jde z něho dostat zcela neposlouchatelná navýškovaná chrčící pila. Ale také i velmi obstojný pevný metalový zvuk.

S gainem nikdy nechodím nad 11hodin - kdo točí víc než 12h, má buď slaboučké snímače nebo chce mít ze zvuku šumák. Největší deviza MTčka je, že s ním uděláte akceptovatelný metalový sound na JAKÉMKOLIV zařízení. Zkoušel jsem svého času bez problému bojově na hifi zesilovač a no problem. Ideální pro začínající muzikanty, kteří chtějí pěkné zkreslení na levném tranďákovém chrastítku za pět litrů nebo chtějí polidštit nějakou obskurní pikslu, kterou nafasovali na půjčení na akci.

Krabka umí jen higain, samozřejmě s nějakým vintage soundem, crunchem apod. se nenechte vysmát... Ale koho to u MT-2 zajímá, že?

Z metalově zaměřených zprasovadel jistě jedno z lepších.
Vzhled:
9/10 - Vzhled nehraje, ale fajn.
Cena:
7/10 - Dal jsem za něj svého času tuším 2700,-. Dnes nový kolem 2000, což je pořád relativně dost. Jetý se dá bez úhony pořídit za 1500,- i méně, což mi přijde adekvátní.
Celkové hodnocení:
7/10 - Metalová klasika, jeden z nejrozšířenějších efektů. Zvládá sice jen jeden typ zvuku-silné zkreslení, ale to umí opravdu dobře. Nicméně - je to pořád jen booster, krabička s typickým bzučivým distorionem, který nezamaskuje ani lampový zasilovač. V tomto oboru bych se už dnes asi poohlédl po nějakém lampovém preampu či analogovém amp. simulátoru. Pro mě je MT2 už spíš jen historickým milníkem, ale zvukově už trochu zastaralou, překonanou záležitostí.
Ovládání:
9/10 - Celkem 6 ovladačů, včetně parametrického eq středů, takže velice široká možnost nastavení barevného spektra. Bohužel, rozsah knoflíku Dist. umí jen menší a větší pilu. Overdive nečekejte.
Spolehlivost:
10/10 - Můj MT2 je už značně omlácený a přesto funguje na 100%. V tomhle jsou BOSSy nedostižný.
Zvuk:
9/10 - Metal Zone sleduju už dlouho. Nikdy jsem ho nevlastnil, ale znám ho od kolegů, zkoušel jsem ho v krámě apod. Měl jsem k němu averzi jako k boosteru, kterej de facto produkuje standardní metalovou pilu, v podstatě bez ohledu na kvalitu a typ kytary. Takovej generátor zkresleného soundu. Moc extrémní, přehulenej zvuk. Když jsem ho ale koupil a pořádně otestoval, trochu jsem si názor popravil. Je pravda, že při maximálním nastavení distortionu se opravdu chová výše popsaným způsobem. Ale když se Dist. stáhne tak na 1/3, získá zkreslení trochu přirozenější zabarvení a zvuk se začne blížit vybuzenému lampovému zesilovači.
Velice záleží na nastavení středového equalizeru. Nejprve jsem testoval na tranz. combu Solton. Při srovnání s mým dosavadním favoritem Behr. GDI21 ampsim. byl MT2 ostřejší, agresivnější, s možností vyříznout středy efektnější, prostě masakr. Ale už vím, že tyhle prvoplánově líbivé extrémní zvuky jsou pak nepoužitelné, nejsou slyšet v celkovém mixu a raději jsem se proto vrátil k přirozenějšímu zvuku GDI21. Další test byl na lampové hlavě ESH + 4x12 V30 box. Opět zpočátku zněla krabička jakoby líp, výrazněji kreslila, dokonce jsem na equqlizeru naladil barvu hodně podobnou zkreslení samotného zesilovače, ale časem se tenhle zvuk opět oposlouchal. Rád jsem se vrátil k původnímu zkreslení lampového preampu ESH, které sice není tak silné, ale zato plastické, zabírá celé frekvenční spektrum a v kapele je dobře slyšet. MT2 má vždycky problém se prosadit vedle živé basy a bicích. To je největší slabina všech polovodičových krabiček.
Poslední test proběhl při linkovém nahrávání do compu. Samotný MT2 hrál hodně bzučivě, krabičkově, zvuk by nebyl použitelný ani na demo. Když jsem za něj zapojil speaker Sim. Behr. GI100, zvuku to hodně pomohlo a přiblížil se tak barvám různých direct amp simulátorům. Ale při porovnání s Behr GDI21 byl MT2 poražen na celé čáře. Jeho zvuk zůstává pořád krabičkově rovný, nepoddajný, kdežto GDI21 umí napodobit takovou tu hloubku a pružnost lamp a dunivost boxu. Tohle se vývojářům od Sans Amp hodně povedlo a plagiátoři od Behringera to úspěšně obšlehli.
Aktualizace 1/2012 : Přikláním se k názoru Somnia - nadávají ti, kdo neumí nastavit (stahnout výšky). Byl to i můj problém. Teď jsem MT2 opět zkusil do čistého kanálu mého Engl Thunder a při správném nastavení je zvuk téměř totožnej se zvukem Higain preampu v Englu! Tranzistorovej MT2 je teda trochu placatější, ale frekvenčně a zkreslením to je ono. Nastavení : Level 12, Bass 3, Treb 9, Midd+Freq 1, Dist 10 hod.
Vzhled:
10/10 - Neřešim, jde o zvuk.
Cena:
8/10 - Nový za 2500, zánovní kolem 2000, jetý kolem 1500. Naprosto přijatelné za značku BOSS. Jinak Ultra Metal od Behringer hraje stejně a stojí 1/4 ceny BOSS.