Produkty

Recenze a hodnocení produktů

VHT - TWO/FIFTY/TWO

TWO/FIFTY/TWO

VHT - TWO/FIFTY/TWO

poweramp, rack-mount, tube

  • Rackový (2U) 2-kanálový koncový zesilovač
  • 2x50W

  • EL34 lampy

  • Class A přep.

  • Presence a Depth Control

  • Auto-regulace rychlosti ventilátorů

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
9/10 (Počet: 1)
Ovládání:
9/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Zvuk:
10/10 (Počet: 1)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
9/10 - Celková spokojenost. ;)
Teď po čase připisuju poznámku: chudák čovek si našetří na VHTčko aby nakonec zjistil, že Steven Fryette po půl roce značku prodal číňanům... to asi bude za 5 let na ebayi bordel. ;) Ale poněvadž S.F. si nechává své modely Pittbull, Two-fifty-two atpod. pod svou novou značkou FRYETTE, můžu si to tam přelepit samolepkou. ;)
Ovládání:
9/10 - V pohodě, jako každý slušný profi koncák. Kolíbky stand-by a class AB/A pro každý monoblok - tyhle přepínače jsou takové fórové a nelíbí se mi jak jsou stejné a blízko sebe, lze se snadno zmýlit a přepnout AB/A místo stand-by. Volume, Presence (harmonické výšky), Depth (h. basy). Přepínač Level vstupní úrovně 0dB nebo -10dB. Přep. Voicing řádně přišťaví basy a výšky, nicméně s Triaxem ho nepotřebuju. Vzadu klasické rotační přepínání ohmů 4-8-16 a vstupy a výstupy. Protože stereo nepoužívám, vyhovuje mi, že vstup levého kanálu je mono, takže při jeho zapojení hrají oba monobloky. Je tam větrák, který je trochu slyšet, při přepnutí do třídy A ještě zvýší otáčky aby se lampy účinněji chladily.
Spolehlivost:
9/10 - Od září funguje. Protože je to VHT, předpokládám i nadále bezproblémový provoz. Provedení asi bude také o.k., zdá se bytelné. Lampy jsou naležato, což není konstrukčně ideální, ale dělá to tak spousta dalších výrobců a vcelku to nevadí. Nějaký odborník, třeba Petr Faiereisel (ESH) ;), by určitě s přehledem určil mouchy, ale nás koncové uživatele zajímá hlavně zvuk. ;)
Vzhled:
9/10 - Typický a originální, je poznat na první pohled, líbí se mi. Hlavně, jak blbě vidím, nekriticky miluju kuřecí hlavičky kvůli přehlednosti. :)
Zvuk:
10/10 - Už znám ledacos, tak můžu s klidem prohlásit, že to hraje dobře, což jsem tak nějak čekal, VHT už prostě kope v 1. lize, i když jsou i lepší týmy. ;) Jsou tam EL34, ty zvuk charakterizují trochu více do středů než 6L6, což mi asi vyhovuje, mám pocit, že na pódiu v celkovém bordelu se lépe prosazuje a líp se slyším při o krapet nižší hlasitosti než s mým předchozím zesikem.
Kapitola sama o sobě je přepínání do třídy A. Nemůžu říct, že by se nějak zásadně měnil charakter zvuku, ale je to takové jiné a rozhodně lepší, s rychlým atakem a víc to táhne. V Ačku má každý monoblok 50W.
Nicméně si class A nechávám na nahrávání, na koncertech šetřím lampy a hraju na AB (pak má každý monoblok 65W).
Cena:
10/10 - Už jsem ho měl nějaký ten rok vyhlédnutý a nakonec jsem ho pořídil čirou náhodou přímo od dovozce (Guitarpolis) v září na výstavě, cena mi byla nabídnuta víc než veletržní - 20 tis., neváhal jsem ani chvíli, protože stojí nejspíš nějak strašně, ani nechci vědět kolik. :P Kdybych zesik koupil za běžnou cenu, dám tak 5.