Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Line 6 - Pocket POD

Pocket POD

Line 6 - Pocket POD

modeler
The ultra-light Pocket POD is the only personal guitar processor to boast over 300 presets developed by some of today's hottest rock stars and studio musicians. Packed with 32 classic and modern amp models, 16 cab models and an expansive range of 16 effects mean guitarists will always be prepared to create great guitar sounds whenever and wherever inspiration strikes.


1/4-inch inputs, a 1/8-inch headphone jack and battery-powered makes Pocket POD the ultimate practice companion. It's also equally serviceable as a front-end recording device and as an onstage multi-effects box, with a user-friendly design, straightforward controls, built-in chromatic tuner and the legendary POD tone heard on countless platinum albums.

"Pocket POD adds an extraordinary level of portability, convenience and connectivity to the unsurpassed tone and creative design that has made the POD 2.0, PODxt Pro and PODxt Live studio and stage legends," says Line 6's Co-Founder and SVP Product Strategy and Development, Marcus Ryle. "We're pleased and excited to bring such a winning combination to the POD family."

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
10/10 (Počet: 1)
Ovládání:
9/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
9/10 (Počet: 1)
Zvuk:
8/10 (Počet: 1)
Vzhled:
10/10 (Počet: 1)
Cena:
10/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
10/10 - Vhledem k ceně naprostá spokojenost. Je to vylepšený POD2, skladný a snadno editovatelný v PC. Reálnou aparaturu nenahradí, ale pořád je to ve své kategorii asi nejkvalitnější digitální simulátor. Klipsnou, tužk. monočlánky, blikající diodou, vstupama a výstupama mi připomíná můj prastarý Rockman. Jen o 20 let technologického pokroku dál.
Ovládání:
9/10 - 4 knoflíky, 2 tlačítka a 1 čtyřsměrné tlačítko. Na první pohled omezenější než normál. POD. Ale každej knoflík má 2 funkce, takže se vlastně dostáváme na 8 knoflíků jako u PODa 2. Prostý číselný panel byl nahrazen alfanumerickým displayem, takže vidíte celé názvy modelací, presetů a td. Pomocí různých dvojstisků se dostanete k nastavení celkové hlasitosti efektu, ladičky, celkovému resetu etc. Knoflíky maj dost tuhý chod, což považuji za klad, snadno se nerozhodí. Vstupy, výstupy standardní, přibyl aux in, takže si můžete připojit gramorádio nebo cívkový magnetofon Tesla a jamovat se svou oblíbenou kapelou. Vepředu je mini USB port pro připojení k PC. Ten a volně stažitelný soft Vyzex jsou velkou devizou. Pomocí Vyzexu můžete nastavovat všechny parametry, efekty v plné šíři. Ukládat presety a td. Pouze to, POD pocket není zvukovka, o přenos zvuku tedy nejde.
Spolehlivost:
9/10 - Všechny mechanické ovladače fungují 100%. U nastavování přes SW Vyzex mám problém s tím, že se někdy ztratí nastavení delaye, nebo celý modul delay. Není to tak zlý, hlavně že se udrží primární nastavení zvuku, ale škoda. Aktualizace : Po stahnutí verze softwaru 1.01 tento problém zmizel !
Zvuk:
8/10 - Nedávno jsem měl POD 2, udělal jsem referenční nahrávky, takže jsem měl srovnání. Pokusil jsem se z obou vytáhnout nějakej slušnej Higain. Což je u simulací problém. POD2 je dost zahuhlaný, pocket je znatelně lepší. Dá se z něj vymáčknout ostřejší, agresivnější pila, ale reálnou aparaturu nenasimulujete asi nikdy. Problém je zejména se simulací boxu, která je vždy nejslabším článkem řetězce. Ale kdo bere PODy jako svébytný zdroj kyt. zvuku, najde v Pocketu co potřebuje. Pustil jsem si nějaké kapely, které přes PODy nahrávaly nebo nahrávají, a po chvilce štelování jsem byl u cíle.
U méně zkreslených nastavení je situace pochopitelně lepší. Třeba staré Marshally umí POD pocket napodobit věrně, mám dojem. Ale zapomeňte na tovární presety, přijdou mi nepoužitelné, věštinou přebasované. POD disponuje i různými modulacemi, dozvuky. Ty mě moc nezajímaj, preferuju přímej zvuk. Ale s čistým rejstříkem a chorus+delayem se nechaj udělat sférické, romantické kytary. Ale to už dnes zvládne každý Korg nebo Digitech. Ve své době byl POD opravdu jednička mezi multiefekty, dnes je už jen slušný a slyšel jsem, že poslední ZOOMy se mu minimálně vyrovnají.
Vzhled:
10/10 - Miniaturizovaný POD. Vzhled neřešim, jde o zvuk.
Cena:
10/10 - Koupil jsem ho z druhé ruky, ale v 1A stavu a za cenu tak příznivou, že se jí sem ani neodvažuju napsat (čórka ne !!).