Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Digitech - RP150

RP150

Digitech - RP150

kytarový procesor

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
9/10 (Počet: 1)
Ovládání:
8/10 (Počet: 1)
Spolehlivost:
8/10 (Počet: 1)
Zvuk:
9/10 (Počet: 1)
Vzhled:
9/10 (Počet: 1)
Cena:
9/10 (Počet: 1)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Pokud nehledáte levnej lampovej aparát, ale cvičítko na doma, tak je to podle mýho nejideálnější volba.. Zkoušel jsem kombíčko, ledvinu POD od Line6, ale vždycky něco chybělo.. Nahradit by tahle věc šla Pandorou, zvlášť s její poslední řadou, která funguje také stejně jako RP150 jako zvukovka do USB, ale k tomu je zas potřeba dokupovat ovládání na nohu, které je tady vyřešené v základu.. Jedině mi chybí možnost bateriového napájení, jinak se vejde do futrálu na kytaru, dají se zapojit sluchátka a pro cvičení obsahuje metronom i bicí patterny..
Ovládání:
8/10 - Zatím jsem neměl problém, ale vlastním teprve krátce, takže bez záruky.. Tipuji, že deseti let se tahle mašinka dožije jenom s těží.. Kovové šasi je sice fajn, ale pořád plastové šlapky:/ Proto jen 8..
Spolehlivost:
8/10 - Vzhledově se mi líbí ze všech předchozích řad RP od DigiTechu nejvíc díky kombinacím šedého kovu a zelených diod.. Je to decentnější a nepůsobí to už tak jako dětská hračka se zvuky "bú", "haf", "krááá":) Ale je to asi stejně jenom věc vkusu..
Zvuk:
9/10 - Ze svého subjektivního náhledu se mi podařilo dosáhnout přímo do mixu lepších výsledků, než s Line6 PODem, Line6 FloorPODem (je v tom rozdíl!), MicroCubem, krabičkami Boss DS1, DS2, MD2, nebo Ibanez TS-5.. Po zapojení do tranzistorového komba VanHorn (modří již vědí) byl zvuk taky super!! Měl jsem i přímé srovnání s RP50 (která mimo jiné obsahuje také bicí paterny, ale při přepnutí se paterna restartuje a přeruší se tak rytmus "od začátku" - RP150 má toto již vyřešené!!) a zvukově při stejných simulacích do stejného aparátu je RP150 OPRAVDU konkrétnější, živější a prostě hezčí na poslech.. Opět ale platí, že v kapele se zvuk částečně ztratí, a dohromady se RP50 s RP150 slijí v částečnou kouli zkreslené kytary.. Nepomůže ani moc snížení gainu, pak to zase nehraje.. Čisté zvuky jsou v pohodě a dá se celkem schopně použít simulace snímačů.. Ale do lampového aparátu jako efekt do smyčky bych to asi nepoužil, i když to mám v plánu vyzkoušet.. Do vstupu lampového aparátu bych to URČITĚ NIKDY NEDAL!! Ale ke svým účelům na cvičení, na doma, pro začátečníka (nebo jsme s tím zkoušeli cvičit s elektronickýma bicíma, jako takovou tichou zkoušku a taky to šlo) je to určitě super věc.. Jak možnost cvičení kdekoliv kde je zásuvka (ty baterie mi tam chybí), tak pochopení co a jakým způsobem mění a tvoří zvuk, aniž byste museli vydat víc jak 3070,- (aktuální cena na kytary.cz).. USB kabel musíte ještě dokoupit zvlášť, to mě také trošku zklamalo, jinak celková spokojenost..
Vzhled:
9/10 - Zvuky jsou na simulaci zdařilé.. Například zvuky starých Marshallů jako '68 Plexi, JCM800 atd. jsou pěkné, Dual Rectifier mi přijde přehnaný, jelikož jsem vlastníkem hlavy Single Rectifier od Mesy, tak to hraje úplně jinak.. Ale představte si zvuk kytar u kapely Rammstein.. tam mi to přijde nejpodobnější.. Jinak, což je super, se částečně dá udělat obrázek o tom jakým způsobem "przní" zvuk kytary aparát, jaký je vliv boxu na celkový zvuk a charakteristika jednotlivých modelů aparátů i boxů je celkem zřejmá (praxe to samozřejmě není, ale nastíněné je to podle mě pěkně).. jakým způsobem ovlivňuje řetězec ekvalizér, compressor, "nakopávací" krabičky, a různé efekty atd... Když si vyhrajete se všemi těmito faktory, můžete dosáhnout hodně druhů zvuků.. Třeba ze simulovaného modelu Mesa - MarkIIc (celkem malý gain) jsem pomocí krabičky DS1 (obsažena v RP150), ekvalizéru, kompresoru a boxu vintage 4x12" (vše pouze jako simulace v RP150, zapojeno rovnou do mixu) vytvořil hodně "nas*aný" zvuk.. Jenom to v tom případě mělo už hodně velkou úroveň brumu, takže to drtilo i Noise gate, která je u tohoto efektu nepostradatelná, protože některé simulace opravdu brumí.. Jinak efekty jsou celkem v pořádku (opět některé mi přijdou trošku přehnané).. Super jsou reverby od Lexiconu, které (měl jsem doma jeden čas Lexicon MPX100) jsou docela povedené, ale úplná kvalita Lexiconu to opravdu není.. Ale za efekty se nemusí RP150 nějak zvlášť stydět.. Jen vystihnout účel téhle krabky..
Cena:
9/10 - Ovládání je nejlíp vyřešeno přes USB kabel přímo v počítači.. Slouží k tomu program X-Edit, který zdarma stáhnete na stránkách DigiTechu.. Instalace mi nečinila problém.. Ovládání v terénu je potom o něco míň přehledné, ale po pochopení základního principu, je to taky v pohodě a ani ne tak zdlouhavé, jako třeba u RP50 - díky knobům, kde se z minimálních hodnot na max. dostanete daleko rychleji.. Ovládání má svojí logiku, pro nováčky však několik hodin zkušebního štelování.. Výtku mám k tomu, že v editačním programu v počítači nejde nic dělat s bícími a tak lenoši jako já, MUSÍ nastavovat přímo na krabičce.. Ale není to taková hrůza..