Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Laney - LC30

 LC30

Laney - LC30

kombo

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
7.8/10 (Počet: 4)
Ovládání:
9.5/10 (Počet: 4)
Spolehlivost:
8.8/10 (Počet: 4)
Vzhled:
8.7/10 (Počet: 3)
Zvuk:
7.5/10 (Počet: 4)
Cena:
7.8/10 (Počet: 4)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
8/10 - Mám sice verzi LC30-112, která je novější, ale neměl by mezi nimi být velký rozdíl.
Ovládání:
10/10 - Dva kanály přepínatelný footswitchem, každej vlastní korekce u čistýho přepínač bright a u zkreslenýho modern. Na masteru je ještě poťák tone, který dokáže dost razantně zamíchat se zvukem a digitální reverb. Ovládání je primitivní, k tomu snad není potřeba nic dodávat.
Spolehlivost:
10/10 - Mám ho měsíc, předchozí majitel ho měl něco málo přes rok a zatím v pohodě.
Vzhled:
Decentní a nepřeplácaný. Působí poměrně nenápadně, než se rozeřve.
Zvuk:
7/10 - Tady jsem dlouho váhal s hodnocením. Čistý kanál paráda. Zvuk moc pěknej, barevnej a dynamickej, tomu nemám co vytknout. Díky vlastním korekcím, což u lampovejch komb v podobný cenový kategorii taky není běžný, se dá nastavit opravdu velká paleta čistých zvuků. U zkresleného je docela problém nastavit dobrej zvuk při pokojový hlasitosti (spíš zvuk, co by mi vyhovoval), ale se zvedáním volume se dost podstatně zlepšuje i zvuk. Akorát mě docela mrzí, že basy zvuk až tolik nemění a middle je lepší nedávat víc, jak na půlku, jinak se zvuk moc zahuhlá a je nekonkrétní. Celkově mi zkreslenej kanál přijde do určitý míry zahuhlanej a části toho se nedá nijak zbavit a poměrně mě to štve (asi tzv. Laneyovskej nosovej charakter). Možná by prospěla výměna repra (osazeno Celestionem Seventy-80). Dobrejch zvuků se ale i na zkresleným kanálu dá nakroutit dost a celkově mi sedí do sféry rock-hardrock.
Cena:
10/10 - Dnes se dá sehnat za cenu okolo 14 000 a to bez footswitche. Já ho koupil v perfektním stavu za 9 000 včetně dvoutlačítkovýho footswitche, takže celkem slušná úspora. Je to moje první lampa a za tyhle peníze si nemůžu stěžovat.
Celkový dojem:
7/10 - Kombo zapusobilo celkem negativně a sklamalo. (přoekvapilo ale VC 30 2*12) Je mnoho lepších variant než toto kombo za rel. hodně peněz. Je to podotýkám více modern záležitost jak napovídá i A/B třída. Neříkám, že se někomu bude líbit jednoznačně nejvíc, ale podle mého toto kombo prostě nehraje. Hodnocení komb je tak individuální záležitost, že posoudit toto z objektivního hlediska je náročná věc. Vyzkoušejte porovnejte ! Nejlepší rada :-)
Ovládání:
9/10 - U toho komba s ovládáním není co pochopit ;-) jak praktické :-)
Spolehlivost:
8/10 - Vnitřek komba jsm neviděl, ale mohu říct, že reklamace na toto kombo jsou v minimální ba v zanedbatelné míře.
Vzhled:
8/10 - Vzheld je ucházející. Kombo se zdá robustní konctrukce a jeví se mnohem kvalitněji než jeho bratříčci TT a VC. U některých výrobků se časem začne projevovat nekvalitní práce pánů polepovačů a v rozích a tak podobně se začne koženka odlupovat. Co naplat, máme přeci vteřinové lepidlo ;-)
Zvuk:
7/10 - Zvuk dosti plochý při přímém porovnávání Peavey Classic 30, Pevey Valve King (děs-běs)a tohohle komba bylo Laney LC-30 až za "pívem" Zvuk je oproti c 30 mnohem plošší a celkově více moder zvuk. ˇ4istý kanál a celková charakteristika mi po zvukové stránce hodně připadala podobná Marshallu. 4istů zvuk mi zvukově připadal jako "za plentou" málopruzračných výšek při jakémkoliv nastavení. Kombu jako by chyběly středy př přidávání nebo ubíráni Middle poťáku se charakteristika zvuku příliš neměnila. Při plném "vymiddlení" byl zvuk hodně huhlající. To platí i u zkresleného kanálu. Jinak doporučuji C30 Peavey nebo C50 2*12 :-)
Cena:
4/10 - Cena se mi při poměru toho co to umí jak to hraje atp... zdá příliš vysoká. Opět doporučuji C 30 mnohem lepší a živější apec. Připadá mi, že u tohohle komba se platí za značku...
Celkový dojem:
7/10 - Měl jsem ho asi rok a nebylo to nejhorší,ale žádný zázrak....prostě celkem obstojný kombo,ale dost předražený....jestliže nový stojí přes 17k,tak já sem po něm koupil Celolampu HOT,za 15k,z druhý ruky,líp vybavenou (lepší repro,50W,nastavitelny středy,presence,paralelni smycka...)....co se ale srovnat nedalo,byl zvuk...
Ovládání:
9/10 - Ovládání je úplně jednoduché,což je jedině dobře.
Spolehlivost:
8/10 - Kisna je to celkem bytelná,na mym konkretním kusu trošku drnčel nápis Laney,ale nic velkýho,jenom malý sny...na koncertě mě nikdy nezklamalo.
Vzhled:
8/10 - Vizuálně se mi líbilo rozhodně víc,než můj současnej HOT. Bohužel - "barva nejezdí" - a tak pěknej vzhled kombo od prodeje nezachránil:)
Zvuk:
7/10 - Jak už jsem předeslal,zvukově tohle kombo není žádnej zázrak. Čistý zvuk je dost tenký, nic moc se neprosazuje. rozhodně je to použitelné,ale za tyhle peníze bych čekal něco lepšího. Zkreslený zvuk je sám o sobě slušný,bohužel trošku zaniká v kapele a chyběla mi tam "lampová" sytost zvuku...když sem prvně prohrábnul zkreslený kilo na pořádnym lampáči (třeba Acoustic,kterej navic se da sehnat za zhruba stejny penize) a pak na tomhle Lejnu,tak se to vubec nedalo srovnat,nemluve o tom,ze abych se subjektivne stejne pri hrani slysel,musel jsem Laney mnohem vic tavit. Navic si moc dobre nerozumel s krabickama,kdyz jsem ho nakopnul Bluesbraker(v cistem boost modu,i zkresleny overdrive),tak zvuk tak divne ztvrdnul,nedalo se na to poradne hrat.Jeste se tak dalo solovat,ale nejaky nakopnuty zvuky beglajty ne...upozornuju,ze sem na to nikdy nezkousel hrat nejaky Hi-gainy,takze v tomhle ranku mozna kombo bude dobry...ale na crunch a pekne syty rockovy zkresleni me teda fakt nepresvedcilo
Cena:
8/10 - koupil z druhé ruky za 11k,což není uplně nejhorší,ale nový je podle mě dost předražený.
Celkový dojem:
9/10 - Mám toto combo ani ne rok a jsem s ním opravdu spokojený. V této cenové relaci je to podle mě nejlepší combo co jde pořídit.
Ovládání:
10/10 - Jednoduché: Clean-Volume, Bass, Midle, Treble, přepínač bright.-přepínač kanálů-Zkreslený kanál: Master volume, Drive, Bass, Midle, Treble. Pro oba kanály společný ovladač reverbu a úrovně efektové smyčky.
Spolehlivost:
9/10 - Mám ho asi půl roku a hrál jsem s ním asi 10 koncertů a všechno OK. Standby tam je a zezadu je pevná mříž na ochranu lamp.
Vzhled:
10/10 - Kráása :-)
Zvuk:
9/10 - Tady záleží hodně na kytaře a na vkusu. Ale na čem nejvíc záleží je hráč :-) Prostě na lampáče všeobecně se musí umět hrát. Čistý zvuk je čístý pěkně barevný dá se na něm nastavit cokoliv. Zkreslený kanál taky výborný-tady záleží na umění hráče protože když dáte gain full a ekvalizér do oblíbeného V tak to bude samozřejmě nečitelně huhlat, ale když svůj zvuk postavíte na středech a ostatní pásma lehce doladíte tak je to paráda. Hodí se do rocku, punku i Metalu prostě univerzál. Viděl jsem video kde na něho hrál Herman Li z Dragonforce což potvrzuje univerzálnost. Jo a nebojte se že 30W je málo...Je to mrtě hlasité a navíc každý zvukař ocení když je combo na pódiu potichu než aby se zvuk nekontrolovatelně valil z pódia. Např. na posledním koncertu jsem hlasitost na 2 z 10. Chce to zkusit.
Cena:
9/10 - Nákupní cena 17430 i s footswitchem v internetovém obchodu kytary.cz
Cena vzhledem ke kvalitě a zvuku parádní.