Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Zkušenosti s PMR, nebo CB vysílačkami

19.2.2012 16:22 [paax]
Zkušenosti s PMR, nebo CB vysílačkami - Kategorie Ostatní
Je taky někdo nadšenec do podobných přístrojů? Celkem uvažuji, že bych si něco podobného pořídil domů. Nicméně, zajímají mne spíš uživatelské postřehy ke konkrétním modelům.
Kdyby tedy někdo náhodou frčel i na něčem jiném než hraní ;-).

Seznam příspěvků:

[0..3 / 3] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
25.2.2012 12:21 [kremator]
Re:
Já používám PMR vysílačky občas, když jedeme dvěma auty někam do neznáma. Nebo taky v práci, kdy se domlouváme s kolegy na různých částech velkostroje:) Tenkrát jsem koupil to nejlevnější, co bylo a fungují (kromě baterie) doteď. Určitě bych doporučil nějakou s mechanickým vypínačem, třeba v kolečku hlasitosti. Obecně na šachtě hodně frčí Motoroly a Kenwood.

Jakým způsobem bys to používal? Existuje nějaká zábavná činnost, co se s takovou věcí dá vykonávat?
26.2.2012 17:46 [rain]
Re:
Kdysi jsem koupil děckám něco takového: http://www.alza.cz/brondi-fx100-twin-d121790.htm funguje to v pohodě, ale dosah je spíš v řádu stovek metrů než kilometrů -zhruba tak kilometr - ale u nás není rovina :). Na nějaké blbnutí to stačí a do auta, jak píše Kremator, taky. S úspěchem se dá použít jako dětská chůvička - hlasové ovládání funguje celkem dobře. Vím o firmách kde podobné hračky používají "profesionálně" - na krátké vzdálenosti samo.
No, a v naší "firmě" běžně používáme nějaké ty profi Motoroly - nebádal jsem nad tím v jakém pásmu vlastně fungujem (asi PMR?) a co je to za modely atd., ale prostě to funguje dobře i na poměrně velké vzdálenosti (několik Km), v terénu, zástavbě, budovách... s handsfree, výdrž solidní atd. V autě máme nějaké to CB (asi Maxon... nebo snad taky Motorolu? - akorát to tam zavazí...:-)), ale to využívám(e) sporadicky - nejsou k tomu handky atd... (a na plky truckerů mám alergii...) Dřív jsme měli ruční, vozidlové a základnové Maxony, taky bez problémů. To taky ještě měla "firma" sít' převaděčů a šlo se dovolat přez celou republiku - to už je minulost a přestože to bylo za pakatel, radši se cáluje mobilním operátorům...
Takže tolik moje zkušenosti, nejsem ale žádný vášnivý radista, pouze BFU.
26.2.2012 20:09 [paax]
Re:
Já to právě chci jako alternativní a nouzové spojení. Uvažoval jsem o ručním síbíčku, nejsem také žádný spojař, nebo radista a nehodlám na tom uletět, nicméně někdy se to může hodit třeba kvůli monitorování situace.
Např. při povodni, když by spadla elektřina, tak CBčko může pomoci.
PMR nicméně není moc rozšířené mezi motoristy a jeho dosah je skutečně spíš jak psal kremator. Nicméně chctěl bych i něco s větším dosahem a ručka se mě zdála v pohodě.
[0..3 / 3] Strana:  1 | Všechny | Poslední