Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Zvukovka PCMCIA

11.8.2008 12:35 [galdr12]
Zvukovka PCMCIA - Kategorie Nahrávání > Hardware
Zajímalo by mě jestli taková externí zvukovka pro notebook existuje(s připojením PCMCIA) a jestli,může mít toto připojení lepší vlastnosti(ohledně latence,množství kanálů,zpětné cesty monitoringu atd.),
než třeba rozhraní USB.Mám HP COMPAQ NX 9020"bohužel bez FIRE-WIRE:-(" conf.Intel M 2GHz,2048MB ram.Windows XP SP2

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
14.8.2008 16:45 [nixx]
Re: galdr12
O zvukovce, ktera by byla ciste PCMCIA nevim (to neznamena, ze neexistuje - staci pouzit Google a uvidis). Kazdopadne existuje do PCMCIA radic FireWire. Pak muzes pouzit externi zvukovku jakou chces ;-)
14.8.2008 16:50 [nixx]
Re:
Jak rikam.. UTFG! :) Vygoogli "PCMCIA audio interface" a par jich najdes. Treba E-MU 1616, Echo Indigo... Nebo treba RME HDSP Cardbus, pres ktery muzes k notebooku pripojit zvukovky od RME. Je toho vic.. koukni na to.
19.8.2008 1:05 [martymaker]
Re:
Ja osobne bych zainvestoval do FW radice pro pcmcia, a koupil si FW zvukovku.. Ten radic stoji par korun (radove okolo petikila).
Co se tyka latence USB vs PCMCIA tak je natom pochopitelne USB o neco hur, pokud bys to chtel srovnavat s FW, tak to vyjde zhruba nastejno. Cenove FW i s radicem vyjde lepe - budes mit lepsi vstupy/vystupy (tezko na malickou karticku do pcmcia nandas 8 velkejch jacků, xlr vstupy...), predzesilovace apod. Proste vic hudby za mene ceny.
Abych ale odpovedel na tvou otazku, tak latence oproti FW - cca stejna; množství kanálů - pochopitelne mensi, monitoring - na zadne pcmcia karte sem direct monitoring nenasel.
Pokud na tom chces koukat filmy, tak si porid pcmcia (treba Audigy 2, stoji dvojku), pokud chces delat hudbu, doporucuju FW. V soucasny dobe mam doma, a nemuzu si to vynachvalit (taky makam pres notes)..
19.8.2008 7:50 [torst2]
Re: galdr12
když jsem začínal, měl jsem starý noťas Acer. Potřeboval jsem dělat muziku, koupil jsem na radu zdejších přispivatelů i kamaráda FW zvukovku (PreSonus Inspire). K noťáku jsem přidal PCMCIA zásuvnou kartu s redukcí na FW (cca za 300) a vše fungovalo. Bohužel, neohlídal jsem si, že noťas neměl minimální potřebnou konfiguraci pro onu zvukárnu, takže se objevovali dropouty, prskance. Ale nic hrozného. Když si ohlídáš parametry, neměl by být problém. Doporučuju FW. Oproti tomu USB připojíš kdekoli k čemukoli.....
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední