Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
5. výročí Domu Pod Svícnem

5. výročí Domu Pod Svícnem

27.11.2005 - Kategorie: Živě
...aneb opilý Švejdík a narváno k prasknutí. Dům Pod Svícnem se stal organizátorem mnoha zajímavých kulturních akcí. Při pořádání koncertů lišácky sází na osvědčené koně a tak asi nikoho nepřekvapila účast kapel Prouza a Priessnitz.

Datum akce byl stanoven na 19. listopadu. Nechápu proč po všech těch zkušenostech byl za místo konání zvolen klub Stoun, který je svou velikostí (navíc zmenšen o maketu rádoby baru s výčepem) pro oslavy tohoto kalibru absolutně nevyhovující. Dalším šrámem bylo čepování piva do kelímku. Nemějte mi proto za zlé, že na vystoupení prvních dvou kapel jsem se vytratil do blízké hospody, občerstvit se ze skla.

Vrátil jsem se až na Priessnitz, který mám, přes svou náklonnost ke zcela jiným hudebním stylům, rád. A rozhodně nejsem ve svém okolí sám. Nedovedu si to vysvětlit, ale zdejší beskydskou oblast něčím citelně oslovují. Pohled na zpěváka Jaromíra Švejdíka prozradil, že se taky občerstvoval. Později už to ani netajil a další láhev červeného vína zdolal přímo na pódiu. Dlužno dodat, že na jeho pěveckém výkonu to nebylo ani moc znát. A co se týká projevu, tak tomu to naopak paradoxně pomohlo. Mírné převažování do záklonu, jindy statického, umělce rozpohybovalo. Nic ve zlém, bylo to zábavné a roztomilé. Nebýt ošlehán dredama poblíž divoce tančící dívkou a ze všech stran zahulován cigaretovým kouřem už tak v dost husté atmosféře, byl bych se býval skvěle bavil.

Zklamáním mi byl Prouza. Jsem patriot, fandím místním kapelám a Prouza je z těch nej, co tady vzniklo. Nevadí mi instrumentální skladby a už vůbec ne kytarové, ale ty nekonečné smyčky jednoduchých nápadů mě prostě nudily. Ani nezahráli mou oblíbenou věc "Čelem vzad". Možná už jsem měl letos přeprouzováno, nebo jsem byl trochu podrážděný, ale tentokrát mě to nevzalo.

Přes všechny zde zmíněné mínusy bych rád poděkoval Petru Korčovi za jeho aktivity a přeji jemu a všem "Svícňákům" mnoho zdaru do dalších let.

Použítá fotka stažena z http://www.prouza.podsvicnem.cz/.
Kamzi
Diskuse k článku