Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Kytarové novinky : Steinberger Synapse TranScale Electric Guitar

Kytarové novinky : Steinberger Synapse TranScale Electric Guitar

20.8.2005 - Kategorie: Kytara
Na poslední sérii kytar Steinberger se návrhářsky podílel sám Ned Steinberger. Zní to sice logicky, ale tenhle pán z firmy, kterou sám založil, odešel, aby se mohl plně věnovat samotnému navrhování nástrojů a oprostil se tak od nudných a zdržujících administrativních úkonů. Ve firmě NS Design se věnoval především vylepšování a elektrifikaci strunných nástrojů, ale na kytary a baskytary nezanevřel.

Po celou dobu Ned Steinberger spolupracoval s různými kytarovými giganty a také se samotnou firmou Steinberger. A poslední série nástrojů firmy vznikla právě jeho přičiněním. Jedná se o sérii Synapse, která zahrnuje tři typy nástrojů : Synapse Electric guitar, Synapse Electric Bass a Synapse TranScale Electric guitar.

Řeč bude o posledním kousku, který zahrnuje nejvíce inovací. Především, jak už jméno napovídá, obsahuje tato kytara obrovskou inovaci týkající se menzury nástroje. Ta je totiž variabilní. Její maxinmální délku 28 palců (což už je v podstatě barytonka) lze totiž integrovaným kapodastrem změnšovat. Zvukové možnosti jsou takto nekonečné, zvlášť při experimentování s různými druhy strun. Materiálově je kytara samozřejmě vyrobena z kompozitů, ani krk ani tělo není ze dřeva. Kytara má klasický steinbergerovský tvar bez hlavice a ladící mechanismus využívá upínání struny na jejích obou koncích (podobně jako nový patent Floyd Rosu). Celý mechanismus ladění je tak přesný, že slibuje jediné naladění až do další výměny struny. Snímače byly vyrobeny ve spolupráci s EMG, jsou aktivní a jejich poloha je stabilizována zvláštním systémem. Kromě klasických magnetických snímačů obsahuje kytara v kobylce i piezosnímač. Nechybí ani další vychytávky jako držák řemenu, stojánek pro pohodlné hraní vsedě, nebo imbusové klíče zasunované přímo do těla kytary.

Steinberger Synapse TranScale Electric guitar

možnost zkrácení menzury integrovaným kapodastrem

zasunování imbusáků výměna strun

Infernal
Diskuse k článku