Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Converse All Star Song 2011

Converse All Star Song 2011

15.7.2011 - Kategorie: Živě
Vzhledem k tomu, že se na Instrumentu našlo několik šikovných muzikantů schopných remixovat a upravovat jiné skladby (tzv. Krozrúd) zveřejňuji tuto tiskovou zprávu o podobné akci...

Výrobce bot Converse a hudební server Bandzone.cz rozjeli projekt nazvaný Converse All Star Song 2011. V této interaktivní soutěži si přišli na své talentovaní muzikanti a hudební fanoušci, kteří společnými silami vytvořili svou vlastní píseň. Pro velký zájem mají teď všichni možnost si skladbu nejenom poslechnout, ale také zremixovat.

PRAHA, 27. 6. 2011 - Boty Converse už léta nacházejí cestu k mladým a odvážným lidem, kteří se vášnivě věnují svým zájmům a nebojí se realizovat své plány a přání. Během dvou měsíců se tak mohli podílet všichni aktivní muzikanti a hudební fanoušci na vzniku „lidové písně“ s pracovním názvem Converse All Star Song. Tento zajímavý projekt přiblížil každému zdlouhavý proces nahrávání a hudební produkce. Zároveň poukázal na hudební vkus mladých lidí.

„Takhle vzrušující koncept jsme na Bandzone už dlouho neměli. Bylo velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se skladba s každým kolem ubírá a až do poslední chvíle nikdo z nás nevěděl, jestli to bude black metal, nebo hip hop. U uživatelů vzbudil projekt velký ohlas a již nyní přemýšlíme o dalším kole, kde bychom chtěli pobídnout muzikanty k ještě větším experimentům a osobitosti“, tvrdí o celé soutěži Michal Novák, majitel hudebního serveru Bandzone.cz. 

Celá soutěž byla rozdělena do několika kol, v nichž muzikanti postupně doplňovali k předehranému základu své nástroje a zpěv. Z jednotlivých linek pak vybírali samotní fanoušci tu, která se jim líbila nejvíce. Autoři vítězných partů získali voucher na odběr bot Converse Chuck Taylor All Star.

Finální skladbu, fotografie z nahrávání a podklady pro remix naleznete zde: http://bandzone.cz/converseallstarband.

Instrumento
Diskuse k článku