Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Vybavení Kerryho Kinga ? Marshall a MXR ...

Vybavení Kerryho Kinga ? Marshall a MXR ...

1.4.2010 - Kategorie: Interpreti, kapely
Kerry King je jedním z nejvýraznějších kytaristů metalové scény už více než dvě desítky let. Tento rok k nám zavítá s celou "velkou čtyřkou" v rámci festivalu Sonisphere. Pojďme se podívat na jeho vybavení.

Kytary

Pokud bychom začali u kytar, pak Kerry King je velkým příznivcem B.C.Rich kytar a to už nějakou dobu. Za tuto dobu také firma B.C.Rich poslala do oběhu hned několik Kerryho signature modelů, které jsou tvarovány do "Véčka", Warlocku nebo nejnovějšího Beast V tvaru (kombinace véčka a "rohů" z Beastu). Poznávacím znamením na těchto kytarách je tzv. tribal grafika, která koresponduje s Kerryho tetováním. V první vlně se jednalo o černobílou grafiku, druhá generace těchto signature modelů obsahuje mnohem komplikovanější motivy (opět tribal, ale podbarvený plameny apod.). Na kytarách preferuje Kerry snímače EMG81, EMG85. Pokud se budeme bavit o tremolu, dává přednost systému Kahler před klasickým Floyd Rosem. Používá také Fernandes sustainer.

Aparát - JCM800 stále number one !

Zesilovače Marshall JCM800 jsou v podstatě již legendy. Ve své době byly obrovským hitem. Následně je vystřídaly modely JCM900, JCM2000, ale stařičké osmistovky se mezitím staly vyhledávaným sběratelským artiklem, nebo zdrojem různých kustomizací, nicméně v tuto chvíli jsou již opět dostupné v Marshallích "vintage sériích".
Kerry King byl příznivcem značky Marshall odjakživa. Po internetu kolují obrázky, kde Kerryho typicky obklopuje třípatrová stěna Marshall boxů. V tuto chvíli tedy využívá signature model 2203KK, který je vlastně upravenou osmistovkou. Podstatou úpravy je zvláštní sekce na předním panelu s knoby a Assault (eq/boost) a Noise Gate. Ta vlastně vychází z původního užití originálního 2203 modelu.

Co najdeme v pedalboardu ?

Pod Kerryho signaturou existují dvě krabičky. Tou první je desetipásmový ekvalizér MXR KFK a tou druhou Dunlop Q-zone. Kromě toho využívá kvákadla Dunlop (Zakk Wylde signature, Dimebag signature) v jeho raku bychom pak našli Dunlop DCR-1SR Rack Crybaby Wah, MXR M235 Smart Gate Pro, Eventide H3000S Harmonizer  a Shure UHF Wireless System.

Zdroje :

Kerry Kerry Kerry Kerry

Jiří Polášek
Diskuse k článku