Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
USB bicí

USB bicí

4.6.2009 - Kategorie: Instrumenty
Už jsme tu měli recenze aparátů, kytar a podobných věcí, nyní trochu odlehčíme :-)&

Pokud si totiž chcete jen tak zablbnout, můžete to zkusit na USB bubny :-) Tahle hračka je taková „jakoby“ podložka pod myš s několika dotykovými plochami. Princip je jasný – každá plocha představuje jeden buben. K počítači tuhle věc připojíte přes USB, během chviličky nainstalujete potřebný software, vezmete do rukou paličky a hurá na bubnování. Každý buben má přiřazen samozřejmě specifický zvuk, takže máme k dispozici kopák, šroťák, činely a tomy. Všechny zvuky zní „relativně“ věrně. Zahrát na tuhle vymoženost nějaký standardní rytmus není problém. 

Když vás zvuky omrzí, je možné zvolit jinou sadu zvuků, takže chvilku vám může tahle USB vymoženost znít jako rocková bicí baterie, zatímco po pár minutách můžete „bušit“ na exotická bonga. V dané sérii lze jednotlivé zvuky měnit i individuálně. Prostě si nastavíte, že šroťák má pískat a co byste řekli ? Je to tam – šroťák píská. 

Aby toho nebylo málo, můžete nejen bubnovat bez ladu a skladu, ale také pustit si některý z nabízených doprovodů (je to sice drsné midi, ale především jde o srandu). Software, kromě toho, že umožňuje různé konfigurace bicích, graficky zobrazuje i jednotlivé údery na bicí a dokonce naopak – v takzvaném learning módu vám aplikace ukáže na co vlastně bouchnout, abyste si zahráli nějaký pěkný rytmus. Na bicí se dá hrát i bez paliček, prostě jen tak „rukama“, záleží na zvyku. Třeba já jsem si oblíbil právě hraní bez paliček.

Doopravdické bicí vám to samozřejmě nenahradí, ale na druhé straně, rozložit si tyhle bicí u počítače a ve chvilce volna se pořádně odreagovat a zarelaxovat je celkem fajn. Pro bubeníky, kteří mají potřebu pořád do něčeho mlátit a pořád si do něčeho poklepávat je to taky určitá možnost … Ještě by to ale chtělo nějaký pedál na který by mohl člověk šlapat :-)
Bubny seženete na www.smarstore.cz .


Jiří Polášek
Diskuse k článku