Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Hudební veletrh  Praha 2007

Hudební veletrh Praha 2007

31.8.2007 - Kategorie: Instrumento.cz
Již pátým rokem se o své kulturní slovo hlásí tradiční Hudební veletrh Praha 2007, který se bude konat v prostorách pražského Veletržního paláce (Dukelských hrdinů 47, Praha 7) v termínu 13. – 15. 9. 2007

Letošní ročník doprovází už od samého začátku samá ‚NEJ‘ v podobě atraktivnosti koncepce veletrhu a již neodmyslitelného doprovodného programu.

Během tří dnů nabídne návštěvníkům bohaté spektrum výrobků vystavujících firem, jež se zabývají hudbou, a velkolepý doprovodný program složený z odborných seminářů, koncertů kapel a naučných programů pro děti. Organizátoři společně s vystavovateli přichystali 83 volně přístupných odborných seminářů, 55 hudebních vystoupení zahraničních i českých interpretů, 20 interaktivních pořadů pro děti a dospívající a v neposlední řadě 2 odborné konference (zde je třeba se akreditovat).
Semináře, které budou nově ve čtyřech seminárních místnostech a budou přednášeny odborníky z oboru, se tématicky zaobírají nejrůznějšími hudebními tématy: nástroji, aparáty, studiovými monitory, zpěvem, produkcí CD, ozvučováním a snímáním zvuku, hudebním nahrávacím studiem, využitím software, pedály a procesory, mikrofony, DJ technikou, efekty a neopomenuto zůstává téma muzikanta a práva.

Semináře se budou také dopodrobna zabývat světově uznávanými muzikanty.
Na Hudebním veletrhu Praha 2007 přece nesmí chybět osobnosti jako jsou Steve Ray Vaughan, Zakk Wylde, Sting, Jaco Pastorius, John Paul Jones, Joe Satriani či TM Stevens. Jejich hvězdný hráčský styl návštěvníkům podají Jaryn Janek, Peter Pavlík, Vladimír Dvořák, Sergej Kurianov, René Lacko a Dave Mendez.
Dále se v roli přednášejících představí Ralf Jung, Yarda Helešic, Roman Lomtadze, Václav Vlachý, Petr Janda, Pavel Fajt, JUDr. Petr Pečený, Zdeněk Zdeněk, Palo Chodelka, Richard Scheufler, Helena Kubelková a další.

/p>

Hudební koncerty na třech scénách Veletržního paláce (Art Minus, Stan, Akustická scéna) potěší příznivce žánrů Rock, Hardcore, Blues, Funky, Jazz, Pop, Folk, Classic, Groove, Soul, Worldmusic či keltské hudby.

V podzemních prostorách scény Art Minus se vám představí rockově zaměřené zahraniční i domácí kapely. Nejvýznamnější vystoupení budou bezesporu patřit zahraničním muzikantům kterými jsou Mr. Don Lewis, Benny Greb, Roland Digital Project nebo Reggie Worty a sekundovat jim budou zástupci domácí scény Energit, Arakain, - 123min., HC3, Krucipüsk, Fermata či 2Wings.
Stan, jež je venkovní scénou před Veletržním palácem, ovládnou mladé progresivní kapely – T.O.P. Dream Company, Nightwork, Grape, Please the Trees, The Scheuflers, My3avi, The Slots, Jana Koubková Quartet, The Roads a další.
Akustická scéna tento rok připravila bohatý žánrový mix v podobě vystoupení interpretů Jiří Jirmal Trio, Pjeer van Eck a Pietro Zatliáni, Martina Fišerová a Milan Kramarovič, Luboš Malý, Swetja, Milota a Chrenčík.

Děti a dospívající mají tento rok v doprovodném programu vyčleněn větší prostor.
Jednak mohou navštívit Divadélko Romaneto, které jednoduchou a názornou formou seznamuje nejmenší děti se základními principy hudby, a také je jim určen
i pořad Pojďte si zahrát s kapelou, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je stát se členem skutečné kapely a stát na pódiu.
Po loňském úspěchu programu Drumcircle připraveném ve spolupráci s The Music Fundation i letos budou mít ti nejmenší a dospívající možnost okusit kouzlo improvizace. Pod vedením zkušeného facilitátora si zahrají na mnoho nejrůznějších bubnů a bubínků.

Konference

 Světlo, zvuk a projekce v kulturních zařízeních, která je pořádána letos poprvé, je dvoudenní a určena provozovatelům a vlastníkům klubů, divadel, kin a kulturních domů. Toto setkání s předními odborníky je zaměřeno na systémová řešení při modernizaci audiovizuální techniky v kulturních zařízeních včetně akustiky.

Muzikant a právo 

...je téma, které se již stalo neodmyslitelnou součástí struktury doprovodného programu. Ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů se v několika seminářích zájemci dozví mnohé praktické rady a informace ze spletitého právního zákulisí muzikantského života.

Výstavy

... již tradičně patří tématickým souborům fotografií z koncertů a hudebních akcí. Luděk Stone Neužil představí exkluzivní On the Stage, Jiří Rogl sérii Drummers a Metal Woman poodhalí Laser.
Výstava Jaromíra Jíry Vintage aneb Historie výroby československé elektrofonické kytary bude též přístupna všechny tři dny.
Více informací najdete na 

Instrumento
Diskuse k článku