Články

Články týkající se hudební teorie, hudebních nástrojů a hry na ně
Statistika: 240 článků |  17 autorů
Ukázky hry na elektrickou a akustickou kytaru

Ukázky hry na elektrickou a akustickou kytaru

16.5.2006 - Kategorie: Kytara
Několik zajímavých ukázek hry na elektrickou a akustickou kytaru v podání FBM a Ashoka (Root)
Instrumento.cz je portál pro muzikanty zaměřený především na hudební nástroje a bylo by od věci kdyby se samotný vjem o tom, že zde diskutujeme nad hudbou, úplně vytratil.

Rádi bychom zde zveřejnili spoustu různých hudebních vzorků. Myslím, že užitečné by především byly hudební ukázky různých kytarových technik v praxi (tj. krátké úryvky přímo z originálních písní konkrétních interpretů), nebo třeba zvukové ukázky různých efektů, které by demonstrovaly jejich praktické využití (opět v konkrétní umělci, konkrétní písně).

Bohužel hrozí absurdní situace, že bychom se dostali do sporu s autorskými právy. Nicméně všechny nápady z této oblasti jsme zdaleka nevyčerpali a do budoucna počítáme s vytvořením určité audio galerie.

Protože však nyní máme k dispozici několik multimediálních ukázek, které se shodují s oblastí našeho zájmu, je škoda je nezveřejnit, byť i prozatímní cestou.

Nuže tady jsou :

FBM & akustika (28 MB)

Nahrávka určena pro nerealizované CD firmy Fokus určené k distribuci s novým nástrojem. FBM zde demonstruje různé techniky hry na akustickou kytaru, uplatnění dynamiky, finty ke změně zvuku a zpestření projevu, flažolety a alternativní ladění...

Štětináč & akustika (28 MB)

Opět nevyužitá nahrávka Fokusu s heslem „tvrdá hudba přes akustickou kytaru“. Rytmizování na akustické kytaře, tlumení akordů, sóla na akustickou kytaru, melodické linky...

Ashok & sólová kytara (49 MB)

Do třetice demo nahrávka pro Fokus. Ashok z Rootu ukazuje vytahování tónů, legáta, slajdy, hammering, hra s tremolo pákou, arpeggia, stupnicové běhy...

Paladran – Rustem (23 MB)

FBM a Sandon spojili síly v projektu Paladran a výsledkem je cover rumunského lidového tance Rustem. Jedná se o aplikaci, která nabízí noty, tabulatury a video ukázky.

Poznámka : Soubory jsou relativně velké (originály však existují i ve větší kvalitě). Je lepší je stáhnout, uložit a následně spouštět z disku vlastního PC.

Odkazy : Paladran - další informace o klipech (vznik, fotodokumentace, další záběry)

Jiří Polášek
Diskuse k článku