Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Korg - AX1500G

AX1500G

Korg - AX1500G

kytarový procesor

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkové hodnocení:
8.7/10 (Počet: 3)
Ovládání:
10/10 (Počet: 3)
Spolehlivost:
8.7/10 (Počet: 3)
Zvuk:
8.7/10 (Počet: 3)
Vzhled:
9.3/10 (Počet: 3)
Cena:
10/10 (Počet: 3)

Hodnocení produktu:

Celkové hodnocení:
9/10 - Mulťák, působící celkově uhlazeným, jednoduchým, ale bytelným a poctivým dojmem.Nic více, nic méně. Prostě - poctivá práce firmy Korg. Krom přepínačů vše z kovu.I váha tomu odpovídá.
Ovládání:
10/10 - Ovládání naprosto intuitivní, není s ním nejmenší problém, pokud se mi během hry nějak nezdá nastavený patch, prostě si jej otočením "knoflíku" okamžitě upravím a jedu dál. Nemá to vážně chybu!!! Není třeba studovat návod, pochopí i d...Přepínače reagují tak jemně, že je to nádhera. Žádné divoké šlapání a přešlapování.
Spolehlivost:
8/10 - Vzhledem k tomu, že tohoto krasavečka vlastním toliko měsíc, nemohu mluvit o spolehlivosti, ale proto, že ho nešetřím a je to masiv, tak bych odhadoval, že vydrží dlouho...
Zvuk:
8/10 - Toto hodnocení je závislé na tom, že existují efekty X krát složitější a X krát dražší, proto nedávám 10 bodů. ALE - a jsme u meritu věci.Při první muzice po obdržení tohoto efektu jsem v první chvíli myslel, že se zastřelím. Doma připravené zvuky,(samozřejmě stereo ve sluchátkách - tradiční chyba) jsem po první hodině takřka nenáviděl, nic nebylo tak, jak jsem byl zvyklý,(Digitech DF7 + Ibanez PT3DX) prostě trápení. No a najednou se vše začalo vyjasňovat, když jsem se s tím přestal "párat" a přitlačil na mého Fendera a najednou to tam bylo...Chorusy, delaye, tremola, atd., nebudu zmiňovat, paráda, ale jako každému z kytaristů jde asi nejvíce o zkreslené zvuky. No, tak to je boží nadělení a to doslova.Sice jako by chraplavý, trochu střapatý tón, ale je tam jasně slyšet ELEKTRONKA!!! Nádhera, sametové zkreslení i toho nejhrubšího metalového zrna, prostě - najednou vás to pohltí a nepustí.Škoda, že už se tento poklad nevyrábí. Ale AX3000 je jistě perfektní náhradou.
Vzhled:
10/10 - Relativně strohý, ale podle mě moc hezký, žádný bakeliťák.
Cena:
10/10 - Vzhledem k tomu, že jsem tento přístroj kupoval od Muzikantu a to za cenu 4 900 Kč, přičemž původní cena byla něco přes 13 000, tak musím říci, že cena nemá chybu. Krom toho, obchod Muzikant byl už jediný, který tento multiefekt nabízel na svých stránkách, neboť firma Korg jej již nevyrábí, jeho nástupce je AX 3000, ale pro mě je to zbytečně překombinovaná mašinka. Poměr cena versus kvalita? 100!!!
Celkové hodnocení:
8/10 - slušný pro live i studio a hlavně nešumí
Ovládání:
10/10 - intuice nic vic ani návod jsem nepotřeboval
Spolehlivost:
10/10 - ničevoooooooooooooo
Zvuk:
9/10 - je až spodivem co toho umí a jak je přirozenej nikam vás netlačí jako třeba digitechy gnx prostě hraje tak jak je mu dáno, vesněs se dají použít všechny zreslené zvuky jen se musí trochu pokroutit a najit přirozešnou barvu tonu simulace beden sice dobrý ale při hraní do aparátu je leší je vypnout zvuk je pak mnohem lepší a přírodnější volume pedál se dá nastavit dobře ale vadí mi krátký chod není tam pak takový cit ale maká to jinak plynule bez schodů ve zvuku super ladička té není co vytíkat prostě tak jak to má být, jen jediná vec je trochu na závadu nelze AX 1500 použít jako předzesílení a hrát přímo do koncáku prostě je to uděláno tak že to do před zesilovače musíte strčit neb je to trochu slabé na zisku jinak čím lepší aparát použijete tim dostanete lepší výsledek jo a ještě jedna vychytávka je tu spoustu stařičkých simulaci efektů tak ze 70 let a fungujou skvěle viz tremolo páskové echo jednoduchý oktáver no né nadarmo si jej prý zkusil i Satriani na netu se dá stáhnout pár jeho nastavení a docela to odpovídá tomu šoumenovi :) ale jestli to je pravdy ví bůh :)
Vzhled:
10/10 - kalsika na dnešní přístup k těmto krabicím
Cena:
10/10 - více jak přijatelná na to jak to hraje
Celkové hodnocení:
9/10 - Velice slušný multiefekt střední třídy, s vynikajícím ovládáním a poměrem cena/výkon a celkem slušným zvukem. Je svým ovládáním velice vhodný pro živé produkce.
Ovládání:
10/10 - Ovládání je asi jednou z největších předností - opravdu jednoduché ! Tři nožní spínače pro patche a k tomu nožní přepínač, který u těch tří patchů přepíná jakoby kanál zesilovače (typ zkreslení, typ simulovaného boxu včetně Presence) a tak máte k dipozici 6 různých zvuků bez změny banky (a to máte celkem 16 bank). Pro life hru máte k dipozici knoflíky jako na zesilovači (Gain, Level, Treble, Middle, Bass a zvolený patch si můžete okamžitě přizpůsobit jako na analogových krabičkách. Nastavování zvuků (patchů) velice intuitivní, žádná složitá menu, vše jednoduše pomocí několika voličů, jednoduché úpravy uložených patchů - např. přidáte si knoflíkem Gain, stisknete tlačítko Uložit a je to hotovo ...
Spolehlivost:
8/10 - Mám ho chvilku a dlouhodobou spolehlivost nemůžu posoudit. Ale je to masivní celokovová a těžká (neujede pod nohou) krabice, pedál je také kovový, provedení slušné - má všechny předpoklady vydržet i hrubší zacházení. Trochu mě překvapil krátký chod nožních spínačů, ale chodí bez problémů - stačí ťuknout ...
Zvuk:
9/10 - Zvuk je vytvářen modelováním kombinace různých zesilovačů, boxů a krabiček. Slušný simulátor akustiky, výborný chorus a flanger, podle mého názoru horší waw, dozvuková jednotka standardně dobrá. Nepřeberné množství velice věrných a slušných zkreslených zvuků (od blues až po metal) kombinací simulace zkreslovací krabičky nebo přebuzeného zesilovače (Mesa, Marshall ...) a typu boxu (1x12, 2x12, 4x12 ...). Lze přes něj protlačit i celkem slušnou dynamiku, má výborný bypass - nepoznal jsem ve zvuku ani v dynamice rozdíl mezi kytarou přímo do aparátu a přes bypass efektu a tak ho můžu mít v pohodě přímo mezi kytarou a zesilovačem. Za ty peníze velice slušné, ale to zkreslení a dynamika jako celolampa pořád ještě není.
Vzhled:
8/10 - Podle mého názoru běžný standard. Vše indikováno ledkami, display menší ale bez problémů čitelný. Kovové tělo je těžké a rozměrné - sice dobré na hraní, ale musel jsem na přenášení pořídit tašku navíc ... Součástí dodávky je i síťový adaptér (v ceně).
Cena:
10/10 - Teď běží jakási cenová akce (červen 2006) a dá se koupit za cca 4.800,- Kč !!!, což je myslím na takto vybavený multiefekt cena velice slušná.