Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Možnosti propojení Line6 pod HD pro + Peavey Valve

17.6.2013 8:01 [Fenix MDFK]
Možnosti propojení Line6 pod HD pro + Peavey Valve - Kategorie Nástroje > Zesilovače > Konkrétní modely
Zdravím vás kolegové kytaristi,

Přináším dotaz celkem triviální, ale pro mne osobně prozatím částečnou neznámou kde scháním osvětu. Předem velmi děkuji za pomoc a případné postřehy :)

Pořídil jsem aktuálně nový multiefekt/preamp Line6 POD HD PRO (racková verze pětistovky) a aktuálně řeším propojení s mojí hlavou "Peavey Valveking"
Je to v podstatě řešení dočasné než koupím koncový zesilovač a dokončím rack.

Teď k samotným dilema:

1/ jaké propojení využít? V Line6 pod hd pro využívám presenty na 100%, tím pádem asi vše co ten pod. nabídne. Bojím se aby to v efektové smyčce nedělalo bordel když půjde preamp a já zkresluji následně v pod hd pro.
Jaké zapojení do smyčky využít ? Propojit přez 4 kabely ?

2/ Co řešení bez smyčky - Kytara do POD HD PRO - Výstup pod HD pro do vstupu "kytarového" v zesilovači přez čistý kanál následně do bedny.

3/ Jiné návrhy? Připomínky? vylepšení?

Možná že většině to přijde jako triviálnost, ale já toto opravdu ještě nemusel řešit. Do teď mi stačil v klidu zesik a bedna. Každopádně doba jde dál a já chci zkoušet nové věci.
Zesilovač stejně v brzké době pošlu do světa a k Line6 pod hd pro koupím koncový zesilovač a celé vybavení spočine v racku.. Do té doby ale chci vyřešit jak propojím procesor s mojí hlavou aby se to co nejvíce podobalo (ano vím že jen v rámci možností) simulaci kterou si v POD HD PRO vytvořím-


4/ Poslední a nejsměšnější dotaz, ale mě osobně to dělá také dilema. Jaké kabely na propojení využít ? Do smyčky stačí obyčejné kytarové kabely ? Nebo to chce něco speciálního? Hoďte mi prosím nějaké odkazy na kabeláž která mi přijde vhod :)

Všem vám naprosto upřímně děkuji, ačkoliv se stydím za stupidnost těhle dotazů. Hold když jsem to do teď nemusel řešit, tak jsem to neřešil :)

Seznam příspěvků:

[22..71 / 71] Strana:  1  2 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
20.6.2013 14:16 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 13:26 [kremator]
myslíš to vážně?
fakta:
1.hatecore nebo deathcore, 2.chemie z PODa(fuj:-)), 3.Valveking(nic proti němu, ale existují kvalitnější) 4.kytara s EMG (http://www.instrumento.cz/diskuse-tema-6683-emg-808-vs-emg-808-x.html)

..........

http://www.youtube.com/watch?v=vWvIJsJe_Ns
samozřejmě z videa necítíš ten tlak, ale POD to stejně sejme do jedný koule...........
20.6.2013 14:34 [Mr.Syphon]
Re:
říkam peklo i když je to slušně zahraný i nahraný
http://www.youtube.com/watch?v=VmCl71e-wCY
20.6.2013 15:14 [torst2]
Re: Mr.Syphon
Vidím, Ola brousí i PODy. Hraje mu to pořád fajn, ale ta umělotina slyšet je. Jen nevím, jestli bych jí poznal, kdybych nevěděl, že jí tam mám hledat ...
Ten Rozdíl V30 vs. Eminence je propastnej. To mě šokovalo.
20.6.2013 15:39 [Sandon]
Re: fenix
Jestli sis vyladil super zvuk na PODovi tak, ze i v ramci kapely je citelnejsi nez VK, tak gratuluju. Kdykoli si jednou za cas z legrace pustim a steluju COSM simulaci v Bossovi (pres kytarovou bednu, ne linkou) a prepnu pak na lampovej preamp, tak to me vzdycky utvrdi v tom, ze sebelip nastavenej simulant vzdycky prohraje s lampacem ;)
A to tvrdim pres to, ze treba puvodni POD mi neprisel pri hrani pres lampovej koncak a slusnou kytarovou bednu uplne marnej. Ale samostatne to clovek nepozna, to az v kapele, kdyz zjisti, ze simulaci porad zesiluje vic a vic a porad se neslysi :)
20.6.2013 15:56 [torst2]
Re: Sandon
přijde mi, že základ zvuku, ale i u basy, je právě v těch středech. Ty dělaji největší % barvy nástroje. Basy když jsou, tak hučej pokaždý stejně, vejšky jsou fajn, ale největší maso je v těch středech. S tím nejvíc bojuju, když se snažim z Legiona dostat Engla. No a PODy maj středy děsně vykradený. Na první poslech je to líbivý, ale za čas ti to dojde. VK je tady opravdu King.
20.6.2013 16:52 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 15:39 [Sandon]
pod to se podepíšu
20.6.2013 19:03 [kremator]
Re: 20.6.2013 14:16 [Mr.Syphon]
Vsak pisu - se svoji kytarou a aparatem to v pohode poznam.
20.6.2013 19:08 [torst2]
Re: kremator
pro mě je vodítko - u slušný simulace poznáš rozdíl mezi kytarama jako u reál. lampáče. Což zažívám u Poulin a pod. POD je na tom daleko hůř.
20.6.2013 19:22 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 15:14 [torst2]
zaručeně poznáš když hraješ - přejeď na závěr videa, kde doznívá (fadeout) beglajt pod solem, zavři oči soustřeď se na to a zaručeně opět zvracíš sousedce pod tebou na parapet......je to jak čínský samohrajky z mobilu, to si rovnou můžem koupit všichni klávesy.......
20.6.2013 19:26 [Fenix MDFK]
Re:
Nevím jestli toto je diskuze nebo příležitost se do někoho pustit kvůli určité nezkušenosti. Vždycky tady najdu radu, ale vždycky je zabalená v celkem nepříjemném obalu. Nikde nepíši že simulace je lepší než lampa. OD začátku co jsem poprvé uslyšel celolampový zesilovač už jsem nikdy nechtěl nic jiného. To že píši že jsem díky podu získal o 300% lepší zvuk je jen díky prvnímu okouzlení z nové věci která mě bavila a nikdy před tím jsem ji neměl a také díky tomu že Valveking mou osmou strunu prostě moc dobře nechroupe a preamp si to moc nedává. Toto opravdu zvládl pod díky milionům efektů lépe. Celkový dojem je ale akorát takový že pod mě nepřesvědšil o budoucnosti jako preampu ale pouze jako efektu. Jako preamp volím E530.. Poslechl jsem si ho a líbí se mi moc. Pokud mi vyjde na koncák Mesa Boogie STEREO SIMUL-CLASS 2 NINETY tak jsem asi šťastnej člověk.

Ano občas se tu špatně vyjádřím, ale nepociťuji tu ani tak kolegialitu mezi muzikantama jako vždy strašné poprání. Já nepotřebuji srážet k zemi, já si o sobě nemyslím bůhví jak jsem hustej. Ale taky rozhodně nejsem špatnej muzikant. To že jsem za celé roky hrál jen na Valvekinga bez jakékoliv krabičky či efektu a nemám přehled o ostatních věcech snad není takovej problém. Pro to sem píšu.
20.6.2013 19:38 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 19:26 [Fenix MDFK]
co blbneš, nikdo ti tu(já určitě ne) nenadává, ani si neutahuji, jak píšeš
já nemám zkušenosti s osmistrunkou a Valvekingem
jen tu píšu, těch pár věcí které vím a nikdy se nezmění, i když se občas najde někdo(v tomhle případě ty) kdo bude tvrdit opak
thread čtu odshora dolu a v prvním příspěvku píšeš to na co jsem reagoval
to že jsi v průběhu vlákna nalezl odpovědi a změnil názor je jedině dobře a já to nijak nenapadam
nebuď zas zbytečně afektovanej, to dělaj ženský, malá rada do života:-)
_________________________
to s Mesinou jsem ti chtěl taky poradit, ale jako preamp, ne konec
_________________________
tu bednu (pokud je ve slušným stavu a hraje dobře) měnit nemusíš, stačí dokoupit repráky a přehodit, staré prodáš, někomu pomůžeš a ušetříš:-)
_________________________
howgh
20.6.2013 20:18 [Fenix MDFK]
Re:
No a jakej preamp od mesiny máš namysli ? :) to už se s tím preampem a koncem dostávám nad 100 000 uf :) Ale jako obměňovat to postupně řešení je. Začít s preampem od englu za 12 000 a časem přišetřit kačku a přejít na mesinu není nereálné.
20.6.2013 21:09 [torst2]
Re: Fenix
Já bych se teda taky přimlouval za větší věcnost a méně láteření na kde co.
Vůbec se ti neposmívám. Já jsem zas měl období, kdy jsem byl okouzlenej počítačovejma simulátorama (G rig, A tube). A dnes se tomu směju.
Že jsi hrál léta na sestavu VK+Marshall box naprosto chválím !! Bezva kombinace.
Jen mám obavu, jestli od toho apce nechceš moc - jestli 8mičku nezvládá VK, další Tube preampy na tom nebudou o tolik líp, se bojim.
(téma do další fackovačky je - zda ty 7my a 8my nejdou mimo přirozené kyt. spektrum a jejich amplifikace bude vždy problémová ...)

E530 je ale ideální, na bazaru i za 8t. Ale i ty Mesy z 2. ruky jdou zajímavě dolu. Koukni na bazar. U mě ale vítězí E530.
20.6.2013 21:36 [Fenix MDFK]
Re:
já dost ty E530 teď poslouchal a zaujalo mě to. Určitě to bude první koupě. Jít hned do mesiny finančně neutáhnu a když už chci utéct od "hlavy" tak nemohu skládat rack rok. Ten se dá postupně "dotunit"

Ano 8mi jsou dokonale mimo normální spektrum a velmi těžko se na nich dělá dobrej zvuk "zalevno"... Se sedmičkou problém není, ale kapela tu osmu prostě chce :-) (Stejně my kytaristi vychytrale čím dál více cpeme a děláme songy do sedmiček tak že osma je víc naefekt než na vodícím prvku songu :)
20.6.2013 21:53 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 20:18 [Fenix MDFK]
http://www.boogiestan.com/mesa-boogie-v-twin-rack/

tohle má kolega,hrajou cca co ty, krmí tim konec 2x50 ESH + 4x12" (máršl 1960A) spolu s LesPaulem a tlačí to jako prase.....přes FX loop má už jen chorus a delay od Bosse + nějakou ladičku a nadělá rámusu jako o posvícení (konkrétní je v kapele - (v garáži - bg+voc+dr) - dost a dost)
20.6.2013 22:02 [Fenix MDFK]
Re:
To ybch neřekl že mesina bude mít preamp za takové prachy, asi také budu muset ozkoušet a porovnat s tou E530. Vypadá to zajímavě a lákavě :-D
20.6.2013 22:03 [Mr.Syphon]
Re: 20.6.2013 22:02 [Fenix MDFK]
hraje to jaxviňa (jako ostatně téměř vše od mesy)
20.6.2013 22:57 [kremator]
Re:
Ja nedavno koupil Triaxis za 16500 Kc v super stavu. Pozor na V-Twin, chce to zkusit. Podlahova verze hraje udajne hur , ale hlavne ma min cudliku. Hlavni rada je nekupovat nove, ale z druhe ruky. Vetsina aparatu vydrzi vecnost...a pripadne opravy nestoji moc. Vyjimkou jsou digitalni multaky,tam se to muze prodrazit.. Jinak si zkus jeste nekde pujcit Tubescreamer nebo EQ od Bosse a zkus oriznout basy, lehce vysky a pridat stredy. To by melo pomoct.
21.6.2013 8:07 [Fenix MDFK]
Re:
Já bych do podlahové verze nešel, komponenty jedině do racku. Na zemi mi to akorát překáží a na zesilovači to pak je jak pěst na voko :) Toto je samozřejmě nadsázka....

Uvažuji o koupi z druhé ruky byť jen z důvodů že se to dá pak pěkně otočit. Nová věc ihned ztratí hodnotu, ale bazar je bazar :)

Vím že meisna tlačí... jednou jsem si zkusil tripla a čuměl jsem jak blázen. Úplný opak je zase Orange kde máš pár poťáků a hraje vyloženě neskutečně
21.6.2013 9:10 [kremator]
Re: 21.6.2013 8:07 [Fenix MDFK]
Mě osobně Orange nikdy neoslovil a navíc se mi vyloženě nelíbí ta barva:)
21.6.2013 10:08 [sotek]
Re: 21.6.2013 8:07 [Fenix MDFK]
vyuzij toho, ze v cechach se da vyhodne koupit cokoliv, ale tezko prodat :-) Viz kremator a triaxis.
Jestli mas moznost koupit 2:90, tak do ni jdi. Je to konec, kterej hraje dobre a i kdyz vtlaci ten svuj "mesa" ksicht do vyslednyho zvuku, tak je to kolikrat spis k uzitku. Jeste lip udelas s VHT koncema, ale tam bych rekl, ze poptavka prevysuje nabidku ;-) (a to doslova).

Jeste simulace: Mam rackovej dual a vedle neho vht 2:90 + axe. Po mesici doladovani - jak jinak - to ted hraje +/- stejne. Porovnaval jsem to i s recto preampem, kde jsem si udelal "otisk" samotnyho preampu a nahral do axe, ale nakonec jsem si stejne vystacil s GEQ v axe. Zaklad je dobra bedna a koncak. Pak i simulator muze hrat paradne aniz by clovek sahal zbytecne na volume.
21.6.2013 10:12 [kremator]
Re: 21.6.2013 10:08 [sotek]
Který Axe máš? Jestli máš jedničku, mohl bys mi poslat preset, abych ho někdy v budoucnu vyzkoušel? Dík.

Jinak Axe je asi jediný simulant, který by mě celkem přesvědčil. Na nahrávce není rozdíl poznat, má "dynamiku" a IR simulátor bedny. Hlavně ten IR simulátor by z PODu HD udělal použitelnou věc, takhle je to jenom variace na ohrané téma.
21.6.2013 10:20 [sotek]
Re: 21.6.2013 10:12 [kremator]
no jasne, v nedeli ti to poslu.
21.6.2013 10:28 [kremator]
Re: 21.6.2013 10:20 [sotek]
Dík!
22.6.2013 16:08 [Sandon]
Re: Fenix
Podle me je E530 na metal idealni, zvlast na podladovani - je hodne citelnej na basech a tak ho urcite 8ma nezahlti. Nekomu muze vadit
trochu min navonenej, sussi, sterilnejsi....nebo jak to rict..zvuk :)
Mam ten zvuk rad, i kdyz nic neni univerzalni, ze...da se z toho dostat paradni narez i pri vetsim gainu...
V-Twin bych si rozhodne pporadne rozmyslel a pred koupi vyzkousel...precejen to neni plnohodnotnej preamp (ale spis puvodne podlahova krabicka v racku).
Triaxis by mohl byt taky paradni, ma tak 100x vic moznosti nez E530, ale zase je slozitejsi na oobsluhu a clovek fakt musi chapat, jak se s tim dela.

a neurazej se, tady je to popichovani takovej folklor a ono to muze nekdy vypadat zle, ale vetsinou je to spis takova blba sranda ;)
24.6.2013 9:01 [Ioannes]
Re: Sandon
A co treba rikas na Hughes & Kettner Access? Je to starsi preamp (plne MIDI)... (rikalo se Triaxis pro chude.. i kdyz to stalo v dobe novych cca 50 tisic).... ale myslim, ze zvuk je masakrozni. :o)
Dnes se pri trose stesti da na ebay take sehnat, za docela rozumny peniz.
24.6.2013 9:46 [kremator]
Re: 24.6.2013 9:01 [Ioannes]
V době, kdy se dá Triaxis sehnat za 17 litrů, nemá cenu zkoušet nějaké náhrady:)
24.6.2013 10:00 [Ioannes]
Re: Kremator
No tohle sezenes levneji... a ja se jen ptal, zda to zkousel. Nikdy jsem nemel prime porovnani s Triaxis.. a nekdo rikal, ze tohle hraje dokonce lepe. Otazka je, co je to lepe..;o)))
24.6.2013 16:10 [kremator]
Re: 24.6.2013 10:00 [Ioannes]
Když chce někdo zvuky z Triaxisu, tak si nebude kupovat HK. Tipl bych si, že zvukově to bude nesrovnatelné kvůli specifickému preampu M/B - korekce před zkreslením i za zkreslením. Spíš to bude blíž Englu, tedy "pouze" klasika.
24.6.2013 16:29 [Sandon]
Re: krema
Podle osobni zkusenosti: E530 neni nepodobna 'rozumnym' (tight) nastavenim treba Quadu... Na metal zase tolik moznych nastaveni Triaxisu nebude (minimalne co se tyka prvniho EQ). Triaxis je variabilni, ale nevidim duvod, proc ho povazovat za neco vic jen kvulii tomu, ze ma dva stupne EQ (zvlast kdyz ten dulezitejsi - GEQ - se da stelovat jen v omezene mire...).

Ioannes:
Access jsem nikdy neslysel. Vlastni usni zkusenost mam s H+K jen se serii Attax a pak nejakym ppedalem, cili nic, co by stalo za chlubeni :))))
24.6.2013 18:23 [torst2]
Re: E530
jsem Englista, líbí se mi jejich suchost a neurvalost. Jednoduché ovládání, žádný zbytečný rozplylující čudle. doporučuju E530.
25.6.2013 20:22 [kremator]
Re: 24.6.2013 16:29 [Sandon]
Nejenom kvůli tomu - shodneme se, že u Englu má protipól spíš v E580 než E530. Programovatelná smyčka a přepínače, MIDI, atd. Prostě špička a to i zvukově. Tím neříkám, že hraje diametrálně lépe než E530, to ne. Určitě je ale univerzálnější - nejenom na metal. Prostě ty Mark/Fender low gain i hi gain zvuky jsou naprosto super. Kdybych měl RM4 a v něm 4 preampové moduly (možná bych vystačil se třemi), tak bych byl stejně spokojený, ovšem taky o něco chudší:)

A vůbec, nebudu už plevelit tohle vlákno. Triaxis byl vždycky můj sen a konečně se splnil. Dokonce jsem uvažoval o prodeji Recta a koupi Mark IV nebo Triaxisu - Mark IV už nepotřebuju a Recto prodávat momentálně naštěstí nemusím.
25.6.2013 23:30 [Sandon]
Re:
Tak motame se hlavne kolem Fenixe a na jeho pozadavku na zvuk - k tomu nepotrebuje E580 :) A ze ma vic moznosti nez 530ka, to je jasny, ale taky stoji 6x vic. Jen jsem chtel naznacit, ze zvukove neni charakter zkresleni u englu nejak moc daleko od marku a taky ze mark neni zadnej ubermensch mezi aparatama ;-)
26.6.2013 13:04 [Mr.Syphon]
Re:
http://www.music-city.cz/engl-e530-tube-preamp-5985.html - i tak mi to přijde pořád dost drahý...........
27.6.2013 8:46 [kremator]
Re: 26.6.2013 13:04 [Mr.Syphon]
Kde žiješ?:)
27.6.2013 16:33 [Mr.Syphon]
Re:
samota na jižním pölu - krom ledních medvědů nemam žádné kamarády..................pak až někde daleko Ty a ostatní z instrumenta............:-)
18.7.2013 8:07 [Fenix MDFK]
Re:
Všem mám moc děkuji a omlouvám se za velmi pozdní reakci. Bohužel jsem si zažil kolaps, týden v nemocnici a pak následně zase z lepšího soudku kotel práce okolo svatby a samotnou svatbu také :) Bylo toho prostě nějak moc :)

PS: Jediné co mě nyní baví na PODu je nahrávání do PC. Jinak na živé hraní to je nic moc.... Jako preamp shit, jako efekt drahé.... To ej poznatek pro každého kdo pročte tuhle diskuzi.
18.7.2013 9:18 [torst2]
Re: Fenix
jo, dokud si tu zkušenost neuděláš sám, neuvěříš. Zlatej Valveking!
14.2.2017 11:00 [Ioannes]
Re:
Zdravim panove, mam jen zvidavy dotaz. Umi POD HD PRO uzivatelske IR? Nekde jsem "zaslechl" ze se tam daji importovat. Diky
17.2.2017 10:26 [Ioannes]
Re:
Nikdo nema, nikdo nevi?
20.2.2017 14:33 [kremator]
Re:
POD v roce 2017? :)
20.2.2017 14:53 [torst2]
Re: kremator
Fuzz v roce 2017 ????
20.2.2017 16:31 [Ioannes]
Re:
Fakt diky za rady....:-)
No hledam jen pripadne reseni, pokud by mi moje masian klekla. CO jsem ale koukal, tak ani ten HD PRO neumi main Output pustit se simulaci bedny a "normalni" vystupy bez simulace, aby si clovek to mohl zapojit jen jako predzesik k lampovymu konci a bedne.
Coz mi prijde daleko podstatnejsi "zavada", nez ze to nejsou uplne extra super truper verohodny impulsy. Na live (na to co hraji) mi to prijde "uchazejici".
Vsak vyse popsana nemoznost vice vystupu je trestuhodna
24.2.2017 11:03 [rgx]
Re:
POD v roce 2017 to je VINTAGE jaxviňa.
24.2.2017 11:27 [torst2]
Re: Ioannes
Hele, nevim jak ty HW PODy, ale používám PODfarm demo a tam si můžeš signál krásně rozdvojit a pouštěd ve stereu do L/R něco jiného.
Koukni i sem a čti:
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Line-6-POD-HD-digitalne-modelujici-multiprocesor~27~duben~2012/#prettyPhoto
To by snad šlo, ne? Jestli netrváš na vlastních superimpulsech a spokojíš se s továrními... to už nebude takovej rozdíl od HW sp. simulátoru. :-/
24.2.2017 12:21 [Ioannes]
Re: rgx
No proste ne kazdy chce do preampu cpat vice jak 10tisic.
A myslim si (netvrdim na 100%), ze na live na hi-gain to malo kdo pozna, zda je to (treba i blbe nastavenej) Axe, 11R, Amplifire, nebo POD.
24.2.2017 14:32 [torst2]
Re: Ioannes
hele, ono se to pozná, pokud jsou dobrý podmínky. Pokud hraješ open air s dobrým zvukařem a apcem, poznáš to. Pokud jsi v klubu pro pár lidí a zvukař lemtá, nepoznáš nic, klidně hraj přes ZOOMa do linky.
[22..71 / 71] Strana:  1  2 | Všechny | Poslední