Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Odkaz na článek

24.5.2010 12:36 [pavlii]
Odkaz na článek - Kategorie Nahrávání
Tak jen pro odlehčení (žádný metal :-D ) dávám link na článek z nedávného natáčení. Mno - zkusím střídat publikující servery, tady by mohla být zajímavější diskuse....uvidíme ;-)
http://hudebniforum.cz/studio-a-recording/clanek-nataceni-mix-to-neni-jen-tak-t19540.html

Seznam příspěvků:

[0..12 / 12] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
27.1.2011 8:16 [pavlii]
Re:
Druhé kolo natáčení - tentokrát samostatný demosnímek. http://hudebniforum.cz/clanky-f69/clanek-nataceni-mix-mastering-to-neni-jen-tak-2-t23527.html
27.1.2011 11:56 [fbm]
Re:
jak se osvedcil DPA? Napr. ve srovnani s klasickou velkomembranou?
Uvazoval sem o nem, ale je to prece jenom draha hracka :)
27.1.2011 16:52 [pavlii]
Re:
Tak můžeš srovnat DPA ukázku s LINE ukázkou, ale já osobně ho mám rád - ale je to děsně přísnej majk, co si budem povídat. Krásně jsou tam slyšet ty trsátkový věci všechny například. S klasickou velkomembránou (ani s klasickou malomembránou) jsem ho přímo neporovnával.
27.1.2011 17:46 [fbm]
Re:
ted sem to popisoval v recenzi na Auru, ten mikrak ma skutecne jiny charakter a lidi na to nejsou zvykli, a sila je ve smichani dohromady s piezem. Funguje to podobne jak na moji Yamaze primichane deskove snimace k piezu, taky to pomaha dostat prirozenejsi zvuk.
Tady DPA zni slabe... coz je ale hlavne diky kytare a kytaristovi, oba clanky sou spis nic nez moc, sorry.
Taky nemam moc dobre zkusenosti s timto mistem snimani, zatim skoro vzdycky vyhrala klasika cca nad 12.prazec
http://www.soundhouse.co.jp/shop/prod_img/d/dpa_4099gta.jpg

A jedna dobra rada zadarmo, presvedc kytaristu at do priste trochu pocvici a kytaru muze zdublovat, ve folku to dela zazraky, uvolnis si panoramu pro ostatni veci a zni to prostorove, plne....o jednu ligu vys. Zadne technicke berlicky se tomu ani zdaleka nepriblizuji, ne tak aby se vyrovnaly. Ja sem byl poprve ve studiu taky vyvaleny, a tvrdil sem ze to nezahraju 2x stejne, ale zvukar si nedal rict a donutil me .... k dobru veci :)
27.1.2011 17:57 [pavlii]
Re:
Jo, v poho. Nechápu poznámku, že "články jsou spíš nic než moc", ale to neva :-) 12. pražec zkusím. Jo a poznámka - jak to myslíš "zní slabě"? Ty tu kytaru znáš? :-)
27.1.2011 18:30 [fbm]
Re:
články retezce (kytara, kytarista) sorry, az ted me napadlo ze se to muze zamenit za ty tvoje napsane clanky.
neslysel sem jeste tenkou kytaru ktera by znela dobre, to sou kytary na koncerty aby nevazbily. Podle te castecne fotky je to Ibanez Talman ne? Levna kytara (coz nemusi nutne vadit) ale hlavne mala (tenka) = maly zvuk, obvykle plechovy (a presne tak to zni z toho mikrofonu)
27.1.2011 21:30 [pavlii]
Re:
Jotaaaak :-) upřímně řečeno - já jsem dost "pověstný" tím, že prostě moc nepřikrášluju. Já na to prostě nemám čas a vlastně ani moc chuti (byť by to v mnoha případech bylo celkem super procvičování práce). Bicí netriggeruju a nenahrazuju samplama, jsem nepřítel přílišné komprese - ať už dílčí nebo částečné - no a pokud nějaký nástroj v kapele neladí, tak do určité míry to toleruju; pokud to nevadí kapele. Jestliže to jako hudebník už neskousnu a kapele to přesto nevadí, tak točím taky. Já to prostě beru jako svojí zábavu a už mi pár lidí řeklo, že jsou ty chyby v ladění a podobně dost průser na tom mojom vybavení (které to naprosto věrně sejme). Ale měnit se nebudu, kapele jsem to říkal hned zkraje, ale prostě - "kdo platí, ať si diktuje". Jako kdyby někdo chtěl, tak udělám i ty techniky třeba triggerování apod. Ale zaměřil jsem se (bohudík i bohužel) na segment začínajících a amatérských kapel, na víc nemám čas ani prostory. Takže za vyloženou "hubičku" ten čas tomu nechci věnovat a v tom případě by mi to kapely prostě nebyly asi moc ochotné zaplatit.
Jsem se sakra rozpovídal :-) no ať už to jsou výmluvy nebo ne - značku kytary nevím, zkusím se nezapomenout zeptat (jestli ses trefil :-D ). Ta kytara zní holt tak, jak je to nahraný tím mikrofonem, nic víc a nic míň.
27.1.2011 21:32 [pavlii]
Re:
Oba články :-D :-D no nějak jsem vyšťavenej z práce dneska, pochopil jsem to asi až na popátý. Sorry, mělo jsem našlápnuto na "tlachala", holt ješitnost je pěkně blbá vlastnost...... Každopádně ještě jednou díkes za ten pic k tomu 12. pražci, vyzkouším a porovnám.
27.1.2011 22:41 [fbm]
Re:
v poho, moje chyba, mam se vyjadrovat jasneji.
tak triggerovat conga, to uz by byl narez ;)
jinak tu akustiku mam mylsim zvladlou, s kolegou jsme venovali hodne casu zkouseni nejlepsi metody snimani, a ta klasika se stejne ukazala jako nejuniverzalnejsi a nejlepsi. (humorny zaznam jednoho testovani je napr. tu
http://studiosopa.cz/?topic=hyenik-a-jeho-pocty
a potvrzeni od odborniku....
http://www.musicradar.com/guitarist/gear-tips-advice-micing-an-acoustic-guitar-273189
videl sem i nejake Nashville Secrets DVD, kde jich ukazovali asi 15 druhu ze kterych sme neznali jenom jeden :)
27.1.2011 22:55 [Mr.Syphon]
Re: tužka
uvasmožno?...tricatcentimetrovstereosjetakgbejbybötl...
28.1.2011 8:44 [pavlii]
Re:
:-) hezký články. Tak fakt je ten, že jsem nelaboroval, ale pokud je spokojenost se zvukem (myslím hlavně moje), tak je to prostě jeden z mnoha způsobů.
[0..12 / 12] Strana:  1 | Všechny | Poslední