Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Aktuálně ohledně dovozu

4.5.2010 8:17 [jiri.polasek]
Aktuálně ohledně dovozu - Kategorie Nástroje
Zdar,
tušíte někdo, jaká je aktuální situace ohledně CLA apod ?

Jeden výrobce by mi měl poslat zdarma efekt na recenzi. S tím jsou ale nějaké problémy. Naposledy, když jsem takhle nechával posílat nějaké věci, tak musel být přiložen papír se soupisem zboží a jejich hodnot.
Do nějaké částky se neplatilo nic, takže můj partner to vždy nějak šikovně napsal, abych platit nemusel.

Nicméně je to asi dva roky a tuším, že se situace zěnila.

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
4.5.2010 8:19 [jiri.polasek]
Re:
Mátě někdo povědomí o aktuálním stavu ?
Konkrétně, jak poslat výrobek (v podstatě ukázka, vzorek) tak, aby to nemusela protistrana platit, clít apod ?
4.5.2010 8:37 [1138]
Re:
zalezi na zemi... pokud je to z EU, nemel by byt problem. Mimo EU plati bezcelni limit 150 E, pokud je fraktura na vice, zaplatis clo + dph. Pokud to napisou na mene, muze to byt podezrele a celnici budou chtit doklad, ze si toopravdu koupil levne. V tomhle pripade bych to asi zkusil poslat jako "sample" a uvedl cenu do 150 ecek. Mozna existuje lepsi reseni, uvidime co ostatni.
4.5.2010 9:29 [jiri.polasek]
Re: all
ted jsem volal na celni spravu.
Info je tady : http://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/Stranky/default.aspx

Nicméně v podstatě tyhle "vzorky" nejsou nijak extra řešeny. Stejně jako dárky (ty v podstatě lidi zneužívají).
Takže v podstatě asi žádné rozumné řešení není. Nejlíp deklarovat 150e a případně pak zaplatit CLO+DPH pokud se to nebude celníků líbit.
4.5.2010 9:34 [fbm]
Re:
je to problem, to posilani zadara, vzorky atd.... to je automaticky na celnici podezrele, protoze vykuci z ceska to zacli pouzivat hromadne :) Coz jako vzdycky zpusobi problem tem poctivym (viz ochrana CD nebo solarni elektrarny :)
je lepsi nechat si to poslat jako merchandise a cenu udrzet pod 200 dolaru. Pak to jde obvykle jde bez problemu. Kdyby se problem vyskytl (velka zasilka - obvykle otevirana a kontrolovana, nebo caste zasilky) tak to borcovi zaplatit, a on ti pak vrati zpatky penize. Mas doklad ze si to zaplatil a melo by to byt vsechno ok. Idealne paypal, ale je treba se zorientovat v jeho poplatcich (kursy, fee atd) abys na tom nakonec nebyl tratny. Michael Wagener zkousel tonymu poslat prave moduly zadara, a byla s tim kopa problemu, trvalo to dva mesice a nakonec sami celnici tonymu poradili at zaplati a dolozi nejakou castku, protoze vsechno ostatni je neuveritelna pruda a papirovani (napr. zapujceni na urcitou dobu = vypocet dane z dnu kdy to bylo pouzivano, a podobne nesmysly)
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední