Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Fender - New Old Stock

21.10.2008 14:59 [toxic]
Fender - New Old Stock - Kategorie Nástroje > Kytary > Konkrétní modely
Co soudíte o této sérii? Jaký s tím máte zkušenosti (pokud jste na to hráli)?
Stojí za to "nos" koupit a nebo našetřit na nějakej starší kousek?

Seznam příspěvků:

[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
22.10.2008 7:36 [havran]

Zkušenost s těmito kytarami nemám, ale obecně bych Fendera z první půlky šedesátých let nekupoval. Možná jsou to předsudky, ale myslím si, že ty kvalitní nástroje z té doby jsou už za ta léta vytříděné a buď nejsou na prodej nebo stojí jmění. A ty ostatní nestojí za moc stejně jako nestojí za moc dnešní mizerné kousky, přesto se ale vzhledem ke svému věku prodávají podstatně dráž. Ale třeba se pletu.

Jinak mě zaujala drzost označení NOS. Znamená to New Old Stock a až dosud se tím rozumělo, že zboží pochází ještě ze staré výroby, ale nebylo dosud použité, jen někde leželo ve skladu a prášilo se mu na krabici. Ta zkratka vyzařuje zvláštní magii, která bastlířům Tube Screamerů říká, že žádná čip v obvodu TS 808 nehraje lépe než ten původní JRC 4558D nebo že anglickému zesíku nejlíp sluší prastaré elektronky KT66 ze zaniklé firmy Mullard. NOS až dosud znamenalo, že věc je opravdu právě TA věc, která byla součástí legendy. Bohužel Fenderu už nestačila marketingová označení Reissue nebo Authentic Replica, ale postaral se, aby se po slůvku Vintage (původně snad označujícím archivní nápoje) vyprázdnil další pojem. Oni totiž NOS vysvětlují takto "the guitar was made to the specifications originally used back in 1963. Some parts were even made using the original tooling! It’s LIKE the guitar had been placed in a warehouse in new condition and never touched for years." Takže pro zboží, které opravdu bylo vyrobeno kdysi dávno, ale prodává se až teď, se bude asi muset používat zkratka RNOS.

Každopádně to nemění nic na tom, že tyhle nástroje můžou hrát jako víno. Hlavně ale: Jestli ti jde o autentický zvuk kytar ze šedesátých let, tak nezapomínej, že muzikanti tenkrát také hráli na zbrusu nové nástroje!
22.10.2008 13:25 [Kinx]
Re:
ja hral asi na dva, jsou to profi nastroje ale ty silene ceny u ceskych dealeru me nepresvedcily :) a i kdyz to je custom shop za hromadu penez porad tam jsou kytary ktery proste hrajou min dobre nez ta sousedni ze stejny serie :) za americkou cenu jeteho bych do toho ale asi sel :) myslim ze tam bude lip vysuseny drevo nez na obycejny produkci a tak se treba nebude tolik hejbat krk (problem ktery resim u svyho american standard strata) a ladeni celkove. taky dostanes hezkej papirek o tom kterej cicmunda ve fender CS srouboval kterej sroubek ;)

jinak imho je fender celou svoji produkci kus od kusu, aspon teda vsecky kytary na ktery jsem hral hraly ruzne, nektery sedmdesatkovy straty ktery ted ziskavaj statut vintage super kytar vubec nehraly, jinej zas byl skvelej a tak. pre cbs straty jsem mel v ruce dva a oba hraly dobre, ale kazdej proste jinak - jeden mel kratsi sustain a min zvonil, tj. dle mych meritek hral lip ten druhej :)
22.10.2008 16:33 [Lukas]
Re: kinx
nos mas 2500-3000 eur, relic pres 3000 eur, ceny thomann, me to prijde sileny :) doporucene ceny v cr nos od 50 vyse, relic od 60 vyse, podle typu, internetove ceny -5%, ceny na krame dohodou ;)
22.10.2008 23:02 [Kinx]
Re: Lukas
tak to ja zil v cenach kolem 70ti-80ti za NOS (na tech na ktere jsem hral byla nejaka takova cenovka). tohle je porad velka palka, ale je to o cca 20k min :)
25.10.2008 2:30 [Cooper4ever]
Re:
Já koupil NOSe´56 asi před měsícem. Stál mě 35k. A řeknu ti, na tak výbornou kytaru jsem nikdy předtím nehrál. Krk je přímo vlhký sen. Snímače tam jsou tak fantastické(jen samozřejmě trochu bručí), že jakákoliv změna by byl zločin. Zvuk je takovej hutnej, s dlouhatým sustainem. Jsem z té kytary fakt unešenej, mám pocit jako bych měl v ruce historii rocku. Jestliže dnešní Fender stojí podle mnohých za houby tak já tvrdím ano, ale Fender Custom shop je naprostá špička. Vřele doporučuju:)
25.10.2008 10:39 [holkoun]
Re: cooper4ever
Ty strikance na tom tvym monitoru jsou videt az sem:-)
29.10.2008 18:30 [Cooper4ever]
Re: holkoun
Asi tě zklamu, ale takhle monitory nefungujou. Že máš stříkance na monitoru, tím bych se teda moc nechlubil:o) btw, omluva, ten můj Strat není NOS, ale Closet Classic. Jediný rozdíl by ale měl být ve vzhledu.
11.11.2008 15:22 [toxic]
Re: všem
Díky za Vaše odpovědi... Ještě jeden dotaz: Objevuje se Stratocaster NOS (nebo obecně nástroje z FENDER Custom shopu) i na www.hudebnibazar.cz? Procházel jsem to tam i zpětně a v inzerátech nic...
[0..9 / 9] Strana:  1 | Všechny | Poslední