Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Logic 8 a základní vysvětlení

10.5.2008 22:06 [caesar]
Logic 8 a základní vysvětlení - Kategorie Nahrávání
Prvně jsem si vědom, že teď ze sebe udělám naprostého idiota, tupce, blba a ignoranta. Pak si ale říkám, že jsem přeci jen mezi muzikantama a ty bejvaj tolerantní, takže mě hned nepošlou do háje...
Jde o to, že nemám moc zkušeností s nahráváním. Do teď jsem používal pouze GarageBand a tam jde všechno tak trochu samo. Zkusil jsem Logic 8 a je mi z nějakého důvodu příjemnější. Nerozumím ale věcem, se kterými jsem se v GarageBandu nesetkal. Mohl by mi někdo trpělivý vysvětlit, k čemu je na mixáku tlačítko, kde je na výběr z možností "read, touch, write, latch a off"?
Dále bych potřeboval alespoň ve stručnosti vysvětlit BUS a jeho možnosti "Post Pan, Post a Pre". Tady to asi trochu chápu, ale jen abych se ujistil.

Díky

Seznam příspěvků:

[0..3 / 3] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
10.8.2009 20:12 [Tomullus]
Re:
Příteli, když jsi si toho vědom, proč toho ignoranta ze sebe děláš?
Místní pánové řeší věci poněkud v jiných levelech, takže asi nemají chuť potisící vysvětlovat co jsou sběrnice - BUSy, k čemu slouží atd.
Zkus prvně pročíst nějaké základy. Pokud se ptáš co je pre a post, nebo nedej bože na panorámu, tak to potřebuješ. Nezlob se.
PS Nevím jestli sis nevybral moc velké sousto s Logicem 8.
Na institutu SAE se jeden můj začínající kolega ptal proč jsou multitracky jako Cubase nebo Pro Tools "so very complicated", tedy tak složitý a dostalo se mu odpovědi, že pokud chce vidět opravdu složitej a nepřehlednej multitrack, ať si nainstaluje Logic :-)))
Myslím, že bych ti to místo téhle stati asi vysvětlil, ale nevzdávej to. Začni třeba česky psanou klasikou Praxe zvukové techniky od Vlachýho. Hodně trpělivosti!
11.8.2009 13:17 [Sandon]
Re:
cece jak te napadlo najednou reagovat na tak aktualni dotaz? :)
31.8.2009 19:28 [Tomullus]
Re: Sandon
Já sem moc nechodím. A zrovna mi to připomělo tu historku od týčra, tak tak asi. :-)
[0..3 / 3] Strana:  1 | Všechny | Poslední