Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Peavey bandit - problém

9.12.2006 17:57 [caesar]
Peavey bandit - problém - Kategorie Nástroje > Zesilovače > Konkrétní modely
Používám léta kombo Peavey Bandit 112 a mám s ním problém. Očekávám od vás řešení :))) Takže - jakmile dostane kombo nejakou vysokou frekvenci (Wah-Wah, fuzz...) tak mi vypadne zvuk. Jediný, jak ho "nahodim" z5 je, že přebudim clean kanal. Pak brknu na strunu a v kombu to lupne tak, že začne zase normálně hrát. To samé se stane, když kombo vypnu a pak ho druhej den zapnu (ne vždy to tak ale je). Proste i na 10ku to hraje moooc potichu, skoro vubec. Musim zas Vytočit volume na kombu na plno, hrábnout do strun (před tim zacpat uši) a jede to dál. Během hraní se to ale stane několikrát (viz druhá věta). Co stím? Jinak nejsem elektrikář... Díky za rady.

Seznam příspěvků:

[0..10 / 10] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
10.12.2006 12:02 [Georg]
Re:
Tak to máme stejný problém, mám toto kombo už asi 5 let (už tehdy jsem ho koupil starší). Dělá mi to tak od začátku. Někdy se mi to stane jednou za 3 měsíce a někdy pětkrát do týdne. Taky to rozehrávám jako ty, hrábnu do strun při plné hlasitosti. Nebo taky pomůže silná rána na horní desku komba, nebo když ho pustím na zem tak z patnácti cm (to nedělám, je to prasácké řešení, jenom když už jsem hodně vytočený). Ale když už hraje tak se neztiší, jenom zase po vypnutí a zapnutí. Vůbec mě nenapadá, co s tím může být. Taková chyba se hledá blbě, kdyby to nehrálo vůbec tak je to jednodušší, než když to jednou hraje a jindy zas ne. Mám známého co se v zesilovačích vyzná, tak za ním zkusím zajít jestli by neporadil a případně nespravil. Pak sem napíšu na co přijdem.
10.12.2006 13:51 [caesar]
Re:
ok, díky aspon za to. chci ho prodat (a koupit voxe), ale s timhle problemem by mi to svedomi nedovolilo.
11.12.2006 11:09 [Technik]
Re:
S tím bych radil jít do servisu, jinak si zaděláš ještě na víc problémů.
11.12.2006 17:25 [caesar]
Re:
no to ja bych sel hned, kdyz on zadnej pobliz (teplice) neni.
3.4.2007 23:59 [Georg]
Re: caesar
... o 4 měsíce později
tak jsem se konečně dostal k opravě toho komba :)
U mně za to mohl jack "return" efektové smyčky, resp. ty kontakty co se na něm rozepnou při vsunutí jacku. Asi mezi nimi vznikl časem nějaký přechodový odpor a tvářil se jako rozepnutý. Tak jsem ho vyčistil, trochu přihnul, ať se dotýká silněji a zatím mi nevypadl zvuk ani jednou.
4.4.2007 17:22 [caesar]
Re:
a tys ho pouzival, nebo to delalo i bez pouziti ef. smycky?
5.4.2007 20:59 [Georg]
Re:
dělalo mi to bez použití smyčky, efektovou smyčku nepoužívám.
Zkus to rozebrat a přitlačit na ten kontakt na jacku "return" a potom ho odehnout, je to přesně ta závada. Alespoň u mně.
5.4.2007 23:37 [feki]
Re:
Měl jsem sice jiný problém, ale když jsem na forech hledal odpověd pasi tam i o tomhle. Když máš starší aparát a nepoužíváš nejakej jack - jakýkoli občas je dobré "promrdlat" samici jackem. Nabaluje se tam prach a mastnota a fakt za pár let se s toho vytvoří jakési polovodivé spojení a můžou nastat tyhle problémy.
6.4.2007 7:41 [MOSquito]
Re:
Mel sjem tenhle stejnej problem s Peavey Rockmaster Preampem, na HC jsem se docetl, ze se to stava (zrejme hlavne u typu jackovejch samic, ktery pouziva Peavey), takze pomuze bud vycistit, nebo jen propojit smycku kratkou JACK-JACK propojkou.
6.4.2007 10:51 [feki]
Re: MOSquito
jj mam taky rockmastra ale já musel přeject pájkou všechny kontakty u samic.
[0..10 / 10] Strana:  1 | Všechny | Poslední