Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Přebuzení vstupu-omezení signálu z kytary

27.9.2006 13:24 [torst2]
Přebuzení vstupu-omezení signálu z kytary - Kategorie Nástroje > Efekty
Ahoj. Už jsem to tu řešil, ale bezvýsledně. Mám kytary s dvoucívkovými snímači Seymour Duncan SH6. Maj poměrně silnej výstup, navíc dost do toho řežu, takže u některejch analogovajch krabiček se dostávám do clipu a při čistém zvuku se při špičkách ozývá prskání. Jednak se bojim o tu kterou krabici (Marshall DRP1, Behringer GDI21, Ibanez EQ)a hlavně jde o ten nepoužitelnej zvuk. Jasně, mám DI box, ten má PAD - krokové oříznutí hlasitosti, funguje perfektně, jenže zase sníží hlesitost příliš a Distorion už nemá co zkreslit. Zkoušim snižovat volume na kytaře, na Volume pedálu, ale vždy je to buď málo a clip se objeví, nebo moc a zvuk je slabý a zkreslení krabičkou problematické. Není nějaké jednoduché zapojení, které by pomohlo?
Děkuju moc.

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
27.9.2006 22:44 [Bailey]
Re: torst
Jako prvú krabičku použi kompresor
28.9.2006 8:53 [torst2]
Trefa !
Tak tomu říkám náhoda. Zrovna chci poreferovat na co jsem přišel a ty mi radíš to samý. Tak teda - mám jednoduchou krabičku Behringer Compression Sustainer, - levnější kopie BOSS CS-3, hraje celkem stejně -, a tu když dám hned za kytaru, ani compressor nemusím zapínat, funguje jeko jakýsi kompenzátor, prostě propustí jenom užitečný signál a ty špičky nějak požere. Prostě jednoduché a perfektní řešení. Doporučuju. Jo, za radu přesto dík !
28.9.2006 8:58 [efisek]
Re: torst2
:))))) Vidíš,tak si zvládl umění přetočit nevýhodu ve výhodu :))))))
28.9.2006 11:57 [torst2]
Re: Thrue-bypass
jasně, já vim, že tyhle krabice jsou šunty právě proto, že žerou signál. Při live produkci je proto vyřazuju thrue bypass switchem. Ale v tomhle konkrétním případě opravdu platí - všechno zlý je pro něco dobtý. :)
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední