Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: ÚPRAVA LIVE NAHRÁFKY

14.12.2003 13:03 [freecoolin]
ÚPRAVA LIVE NAHRÁFKY - Kategorie Nahrávání > Software
Nazdar, do rukou se mi dostala audio kazeta s nahraným koncertem. Mám za úkol nahrávku upravit a vypalit na CD.
Bohužel zvuk na kazetě je hroznej a potřeboval bych ho nějak vylepšit, hlavně snížit šum. Zatím jsem aplikoval nějakej ekvalizer v Cubase SX, trožku to stáhlo vejšky a malinko šumění, ale stále to není vono. Potřeboval bych poradit jak to zlepšit, pokuď možno pomocí CUBASE . U kázka k stáhnutí je tady http://kamzi999.wz.cz/freecoolin/fialky4.mp3

Seznam příspěvků:

[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
15.12.2003 0:57 [pinna]
Re: freecoolin
No, to je na dlouhý vyprávění a dlouhou praxi :-)
Nejdůležitější je dostat co nejlepší (nejsilnější a nejčistší) materiál do kompu.Zkus se prozatím naučit pracovat s nějakým odšumovacím pluginem (denoiser, noisereduction ..). Některý takový plugin má i funkci Learn. To znamená že mu naservíruješ kus záznamu kde se ještě nehraje(kousek těsně před začátkem nebo po konci nahrávky) a kde je jenom ten šum a různé jiné svinstvo. A naučíš ho přesně jenom tohle svinstvo z nahrávky odstranit.Také mají funkci, kde si poslechneš co všechno z té nahrávky vlastně odstraňuješ. Někdy je lepší něco šumu nechat než to sprasit ještě víc než to je.
Pak bych ti doporučil plugin iZotope Ozone 3, který obsahuje zbytek nástrojů které budeš potřebovat (EQ,Compr,Exciter,Maximizer...)Co se týče toho tvého úkolu, tak ten bych osobně po poslechu "fialek" ( ne v případě,že to je nějaký historicky umělecky cenný a nenahraditelný záznam) asi odmítnul.
16.12.2003 21:24 [Lukas]
Re: mozna mimo misu
ja jsem poslouchal taky par zivych nahravek, bylo to z venkovni akce, uplne vsechno slo do PA, a prislo mi, narozdil od klubu, ze kytara ma daleko mensi zkresleni a je slyset vic charakter snimacu, nez kdyz se to snima jen tak na dokrmeni, ale mozna je to taky tim, ze se zesik chova pri vyssi hlasitosti jinak...?
21.12.2003 18:10 [freecoolin]
Re: pinna
čeče můžeš mi doporučit nějakej denoiser?, už jsem si stahnul iZotop Ozon3 a žadnej denoiser tam nemůžu najít.
23.12.2003 0:49 [pinna]
Re: freecoolin
V Ozonu žádnej denoiser není. Zkus Waves restoration (tam je docela dobrej), nebo přímo ve Wavelabu je myslím nějaký DeNoiser.
[0..4 / 4] Strana:  1 | Všechny | Poslední