Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Furman Power Conditioner

7.7.2003 13:44 [Predator]
Furman Power Conditioner - Kategorie Nástroje
Má niekto skúsenosti s týmto zariadením? Po incidente cez minulú sobotu, keď nám od kolísania prúdu vypadol spevový efekt, rozmýšľame o zakúpení takejto mršky.

Seznam příspěvků:

[62..111 / 111] Strana:  1  2  3 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
20.3.2006 22:10 [paax]
Re: Hardy
Jo ? Opravdu ? Zesák tam pořád je ? To je príma, pravda od roku 2003, kdy jsem ho tam zavezl a do té doby se používal jako těžítko už uplynul nějaký ten pátek, ale budiž. Hlavně že říkal, že se ozve, až bude hotový... No nic, jestli je tohle tvá reakce na to co jsem se ptal, tak je mi tě líto a měl jsem tě za inteligentnějšího, ano zesák je sice šit, ale svůj úkol splní bohatě na to vem jed.
PS : je vidět, že jsem se dotkl tvého "kámoše", pravda možná jsem se v něm spletl... asi to nakonec bude fakt frajer, pokud mi ho dal dokupy, jen si ještě jednou pro jistotu přečti co jsem o tom zesáku psal, ale to je detail. No, hlavně můj gír se nezakládá na něm, neměj obavy.
20.3.2006 22:24 [paax]
Re: Hardy
Hele a víš co jsem já vlastně nepochopil ? O co ti jde ? I kdyby v tom zesáku bylo nasráno, tak ti to může být víš kde. Teď čtu, že už je zesák celý půlrok hotový, no teda... klobouk dolů. Taky jsem myslel, že opravář se nepodivuje nad věcmi, které opravuje. Proto tvrdím, že mě s tím sere a mám o něm mínění jaké mám a i kdyby ten zesák hrál jako hovno, je to můj problém na co ho chci použít né tvůj, nebo Matouškův i kdyby měl hystorii z 1SV... co to tu vůbec řešíš ? To máš to samé, jako kdyby ses někomu vysmál, že si na začátku své kariéry pořídil Beringera kytaru i kombo za 3k a po 3 letech si to dal opravit a nějaký Matoušek by se mu nepřímo do xichu vysmál... Možná to je dobrý opravář, ale jinak mě příjde jako chudák. A pro zesák si určitě přijedu, žádné obavy na to mám ten zasák až moc rád..., ale potěšil si mě s dobrou zprávou, že zesilovač ještě žije.
22.3.2006 21:03 [pabblo]
Re: Hardy
Myslíš si šoumene že seš vtipnej?Akorát ses totálně strapnil.
25.4.2006 21:54 [Hardy]
Re: Paax

O co mi jde ? Fakt je mi ukradené, na co hraješ nebo jestli máš zesák ve kterém je nasráno. To je tvoje věc. Co řeším ? Řeším to, že mne tady někdy loni - teda přesně 21.10.2005 ve vláknu *Kabely vlastní výroby ve srovnání s Planet Waves* vybídl, abych se optal, kde máš svůj zesák, který od roku 2003 postrádáš. Teda postrádáš ho tak silně, že ani nemáš ochotu zvednout telefon a zeptat se vlastními pysky. 25.10.2005 jsme si byli s klukama pro opravené věci a tak jsem se optal na ten zes. Matoušek si teď snad myslí, že jsem tvůj kámoš nebo co. Bývalý spoluhráč ten zesík znal od Zahuty (to je Hudební bazar, kdybys nevěděl). Ten zesík je profláknutá průserová legenda. Před měsícem jsem si byl pro opraveného Marshalla a co nevidím. Zesák leží tam kde ležel.
25.4.2006 21:55 [Hardy]
Re: Pabblo
Ty ses teda ukázal. Nejtrapnější idioti s malým sebevědomím vždycky poukazují na trapnost druhých.
25.4.2006 21:56 [Hardy]
Re: Paax
O co jde tobě ? Jestli ti jde o zesák, tak už jsi ho mohl mít dávno doma. Když se mi z autoservisu neozvou, tak tam nenechám ležet auto půl roku a nebrečím na netu, že nemám čím jezdit. Loni jsem nechal ležet firemní kameru v servise měsíc a za skladování jsem zaplatil 1200,- a poslali mi ještě hezký dopis, že podle paragrafu xxx pokud si to do 3 měsíců nevyzvednu, zlikvidují ji na moje náklady a budou cenu opravy a likvidace vymáhat soudně.
No ale k tématu. Tipuju že ti jde o něco jiného. Navážíš se tady do Matouška, do Vantucha a mám z toho divný pocit. Matoušek je můj kámoš asi tak jako zedník, co mi teď dělá na chalupě, chápeš ? Tak 3,4 roky mu vozím na opravu své elektrické miláčky. Asi má své chyby, ale když chce, dokáže nemožné. Nebudu mu dělat nějakého advokáta nebo reklamního agenta, ale víckrát mě zachránil z průseru. A nejenom mne. Třeba kámošům z Brna opravil přes noc mixák když jeli s kapelkou dál turné Polska. Mi párkrát rozmluvil koupi nějakých věcí a jsem dnes rád, že jsem dal na jeho rady. Naposledy mi v naprosto luxusním termínu spravil JCM900, kterou mám půjčenu na vyzkoušení a jeden debil mi ji zhodil na zem. Nevím, v čem je problém. Já s ním jednám na férovku, on se mnou asi taky.
25.4.2006 21:57 [Hardy]
Re: Paax
Taky se navážíš do Vantucha. O co jde ? Udělej si prodejnu s hudebníma nástrojema, třeba přímo naproti nim. To jsem zvědavý, jaké bys měl ceny. Já tam budu každý den chodit, zkoušet kytary, nic si u tebe nekoupím a budu tě pomlouvat, že jseš vydřiduch, a že tam máš samé ošahané kytary. A pak si všechno objednám u Thomanna o pár kaček levněji.
26.4.2006 7:35 [paax]
Re: Hardy
Ad. : Matoušek
Jo zeptal jsem se tě, aby ses zeptal a ty ses zeptal, pak si mi dopověděl formou, hele co seš to za píču, že hraješ přes takový zesilovač... Tak s tím mi můžeš víš co. Na tvůj popud jsem si zesilovač už dávno odvezl, zesák nebyl tak důležitý abych se staral kde je mu konec, jen mě to napadlo, když ses zmínil o Matouškovi, aby ses zeptal, protože tady není moc lidí co k němu chodí (tedy aspoň já nevím kdo). Taky jsem se tady do něj navážel a taky jsem se mu tady za to omluvil (to ty díky tvému egu radiji nevidíš že ?). Já to ukončím, jsem zkrátka největší debil, ty seš superjednička a všichno Ostraváci jsou vychcaní zmrdi.
26.4.2006 7:52 [paax]
Re: Hardy
Ad. Vantuch
To je kapitola sama pro sebe :-))) Já k nim chodím kuovat leda struny, jelikož jsem líny jít k Braunovi, ale zrovna v tomhle případě se opravdu potvrzuje tvé pravidlo, že co Ostravák to vychcánek. Jako dnes bych neměl strach tam jít kupovat cokoli ( s tím, že bych si sebou vzal náhradní vercajk), ale když bych tam měl poslat kluka, který neví téměř nic, tak bych ho v Ostravě neposlal nikam a dal mu raději kontakt na pár lidí odsud, kde někteří tomu rozumí a mají rovnou obchod. Mít obchod s hudebninama v dnešní době není prdel, to je mi jasné, ale zase od - do. Já jen píšu své zkušenosti a ty nejsou nikterak optimistické.
A o co mi jde ? Vlastně už o nic, jsem vychcaný Ostravský debil, který ti závidí, že máš 20x do roka nový aparát o kterém se mi ani nezdá, že jen každého pomluvím a že můj základ výbavy je starý Matouškem za 2 roky opravený zasilovač, před který chci dát Furman Power Conditioner :-))). Jsem rád, že na světě existují takoví lidé jako ty, co mi vše tak krásně vysvětlí a změní můj život od základu :-)))).
26.4.2006 10:26 [henry]
Re: paax, Hardy
kurwa chlapi, kolik threadů s tim ještě zaserete..??? Založte si vlastní !!!!
howg..
26.4.2006 10:52 [paax]
Re: henry
neser ! :-))))))) já na to už seru, ať ai pan chytrý napíše co chce už to budu ignorovat, tak bez obav.
26.4.2006 23:29 [Hardy]
Re: Paax
Hele prostě mi připadalo zcela směšné, jak tady oplakáváš svůj zesilovač a když jsem ho pak v reálu viděl - no nic, každý jsme nějaký. Akorát někteří lidi se dodnes nad tím dusí smíchy. Já jsem si taky párkrát naběhl s podobnými nákupy, ale určitě bych zatlačil slzu a a radši něco takového moc nerozmazával. Podle tvého popisu to vypadalo, že máš u Matouška nejmíň Bognera.
27.4.2006 19:16 [paax]
Re: Hardy
To ne no, Bogner to nebyl... ale to je momentálně už úplně jedno.
25.6.2006 17:28 [kerio]
Re: all
Zdravím, koupil jsem k nám do zkušebny Phonic PPC9000e abych z toho napájel většinu toho vercajku co tam máme (nějaký rackový věci plus dva zesilovače).

Teď sháním síťové kabely na napájení. Na zesilovače jsem našel tohle http://eos.ges.cz/cenikweb/E/NKKV100.jpg

Teď hledám kabely do kterých se z jedný strany dají píchnout ruzný zdroje od efektů (mají klasickou vidlici) a na druhý straně je redukce která jde píchnout zezadu do phonica. Ale na nic jsem bohužel nenarazil. Zkoušel jsem GES. Nevíte kde to koupit? V hudebninách to asi nemaj, co?
27.6.2006 18:42 [kerio]
Re:
opravdu nikdo nevi? mam ten jeden jak je na obrazku, ale potrebuju jeste ten samej s jinym koncem (jako zasuvka do ktery se strkaj ty vidlice od zdroje apod). Panove, jak to resite, vzdyt vas ma rack docela dost...
27.6.2006 18:53 [sotek]
Re:
ja bych bejt tebou zkusil pocitacovy prodejny, tyhle snury se jim tam musej valet. Davalo se to mezi zdroj a monitor.
27.6.2006 18:54 [TomasFP]
Re: kerio
... no nejmin komplikovany reseni je, koupit si v gesu jeden kabel navic, uriznout mu ten konec, co se nehodi do phonica, v elektru si prikoukoupit psa (to je takovej ten bazmek s klasickejma zasuvkama na konci prodluzovacek :)) bez kabelu, a vsechno to pekne sesroubovat dohromady, jenom si musis pohlidat aby byla faze v levy zdirce a zemeni na koliku :)
21.11.2007 16:11 [paax]
Re:
kuci, sháním nějaký ten kondišnér :-))), rozhodl jsem se všechno spojit do jednoho a tak sháním něco, co utáhne 100W palici, nějaké ty bezdráty, přepínatka, efekty atd. To zvládne asi každý, ale mělo by to umět vypořádat se s kolísáním napětí v síti, mělo by to mát nějaké ty přepětové pojistky atd. atd. Zkrátka taková celková ochrana mého "racku". Třeba i ten furman nebo něco podobného. Kdyby byl nějaký tip, dejte link nebo. Dík.
21.11.2007 21:09 [feki]
Re:
Zrovna dnes jsem si u Houdka objednal Phonic9000E za 2600,-kč ( v inzerci prodávám mu dosavadní Board 8-s "pouze pes, s komtrolkou fáze" ) To samé nabízí ART SP 4X4 recenze je asi v minulém muzikusu ale je dražší, přitom oba nabízí to samé : http://www.electricroom.com.au/images/Phonic/Accessories/PPC+9000+Power+Conditioner_1.pdf

21.11.2007 22:18 [kremator]
Re: feki
To ti nevyrovná napětí.

Paax: Mám doma LineR-1200 - přepětí + ochrana proti kolísání a zkratu, vyrábí to APC. Jsem to ale líný tahat na akce, takže v tom mám zapojený počítač. Stálo to asi 1300-1400, nevím už přesně. Nedá se to namontovat do racku, to je jediná nevýhoda.
22.11.2007 8:27 [feki]
Re:
JJ,o vyrovnání vím, ale jak říkáš mimo Furmana je vše externí, velké a těžké a kdo by se s tím tahal, už tak toho je dost.
22.11.2007 11:03 [kremator]
Re: feki
Těžké to bude vždycky tak jako tak, to se prostě nedá ošidit.

sotek: Tak zkus přemýšlet o tomhle: http://www.thomann.de/de/the_tracks_dinopower.htm

AZ nástroje jsou strašní zloději - koupí to u Thomanna a narazí si na tom 4 litry...pěkné...
22.11.2007 11:28 [sotek]
Re: kremator
no jo :-) to T. me melo trknout do oci :o)
23.11.2007 19:02 [paax]
Re: kremator
a jo, už si vzpomínám, že ses o tom jednou zmiňoval... já nemám rack, spíš si udšlám takovou krabucu, kde bude všechno pokupě, včetně hlavy, nebaví mě to furt zapojovat, rozpojovat atd. čili že to nejde do racku vůbec nevadí. díky
23.11.2007 19:04 [paax]
Re: sotek
za 8k přes thomanna to jde... ale asi pořídím to co mi doporučil kremator. uvidím. díky.
23.11.2007 19:14 [paax]
Re: sotek
jo to mělo :-))) ti zmrdi posraní skupují thomanovské věci a prodávají s takovou přirážkou? No to je k nevíře, doufám že za to shoří v pekle.
26.11.2007 17:50 [mykl]
Re:
Cau kluci, resim, co koupit za distributor do 3000,- vetsina tech veci v racku mam spinany zdroje, takze stabilizaci nepotrebuju... ten Phonic 8000/9000 je OK? Nebo Samson PowerStrip? Nevite nekdo, zda se v Evrope da sehnat Furman M8L ? Nebo neco jinyho podobnyho... chci od toho jen spolehlivost, nic vic :-) Nekdo z majitelu Phonicu - postreh po "delsi dobe" pouzivani? :) Dik...
17.12.2007 21:30 [paax]
Re: kremator
Tak jsem to dnes zkoušel a přeplo to myslím jednou a po přepnutí (nižší napětí) mi začalo v boxu malinko brumět. Jetště vyzkouším, jestli to nemá vliv na zvuk, jako že kdyby mělo, tak to je vcelku dojeb. Pokud to ale chcytá odněkud 50ku, tak to se mi moc nepáčí. Když je proud OK, tak 50nikde. Divné.
18.12.2007 12:08 [kremator]
Re: paax
Já jsem nikdy nic takového nepozoroval. Prostě to přepnena odbočku autotransformátoru - je možné, že se do něj někudy indukuje brum. Určitě je to padesátka? Při poklesech napětí v sítise tam může vyskytovat taky více bordelu...
18.12.2007 12:30 [paax]
Re: kremator
No, zní to jako padesátka, ale 100% to říct nemůžu, musel bych to nahrát a změřit, každopádně nějaký bordel se tam vyskytuje. Uvidím, co to bude dělat při dalším používání, celkem by mě ale sralo, kdyby se tam inikoval nějaký bordel. Ovšem! Při poklesu se vedle ve strojovně zapínají elektromotory, jsou tam nějaké čerpadla. Vždy blikne světlo, teď jak bliklo světlo, tak se mi přepnul ten APC čili je možné, že ten maras se tam přenáší od těch elektromotorů. Zkusím to někde nahrát.
18.12.2007 15:21 [kash-py]
Re: mykl
Mam ten Phonic 9000 uz asi 3 roky a funguje naprosto bez problemu. Coz se neda rici o jinych produktech v mem racku, ale to je do jineho threadu.
Jinak mam pred tim Phonicem jeste APC LineR-1200 .. takze mam i vyrovnany napeti. Je to trosku krabicka (vazi nekolik kilo), ale na ksefty to beru rad :-)
18.12.2007 17:04 [Nessquick]
Re: kash-py
Tak nakonec ty 2 nešťastné opravy vyměnily toho Marshalla za šťastného Engla, né? :-) Už jen se domluvit s tim G-majorem na tom, ať si nedělá co se mu zlíbí :-) Hele.... nedali ti tam nějakou čínskou desku do něj? :-)))))
18.12.2007 17:29 [kash-py]
Re: Nessquick
Nevim, kde si T.C. necha delat desky. Ale nezasirejme tenhle thread mojim g-majorem ...

Zpet k Phonic 9000. Ten ma tu vyhodu, ze ma ledkovej voltmetr, ale spolehat se na to neda. Obcas ukaze, ze je v siti 220, nebo 215 a pritom normalnim merakem je tam 230V. Takze je to opravdu informace bez vetsi vahy. Nicmene kdyz to ukaze 210, je tam asi fakt trosku podpeti.
18.12.2007 18:55 [paax]
Re: kash-py
ono možná někdy raději nevědět kolik tam je a jak to napětí lítá :-))). Říkáš tedy, že si u APC nezpozoroval nějaký problém ohledně brumu?
18.12.2007 20:05 [mykl]
Re: kash-py
Jo, dik, uz jsem taky 14 dni spokojenym majitelem Phonica 8000 (bez voltmetru), jak jsem psal, stabilizaci nepotrebuju, protoze 80% veci v racku ma spinany zdroje... za ty penize (novej stal 1950 s DPH) je to v poho...
20.12.2007 17:19 [kash-py]
Re: paax
Ne, zadnej brum se nekona. Hraje to uplne stejne, jako kdyby tam to APC nebylo.
20.12.2007 20:38 [paax]
Re: kash-py
je možné, že tam něco leze z tech motorů v kotelně... uvidím po delším používání.
20.12.2007 21:22 [podfuk]
Re: paax
me dela neco podobnyho prevodni trafo 230/110V, kdyz mam zesilovac v pokoji a trafo je na stejnym zasuvkovym okruhu jako PC, tak zretelne slysim brum, ktery se nak navazbuje z toho trafa pres kabely efektovy smycky, ale kdyz to uplne stejne zapojim ve zkusebne ve sklepe o dve patra niz, tak po brumu neni ani stopy...
20.12.2007 22:10 [paax]
Re: podfuk
jo, cesty brumu jsou nevyzpytatelné :), říkám, uvidíme později, ještě se 100% ozvu a možná se mě to povede nahrát.
20.12.2007 22:40 [kash-py]
Re:
Ja to teda taky radeji vyzkousim ve zkusebne, abych nekecal :-) I kdyz ... zkousku mame az po novym roce a do ty doby bude mnoho pametovych resetu, tak to ulozim radeji na HDD ... sem :-)
19.1.2012 10:31 [Trezz]
Re:
Nemáte někdo zkušenosti s touhle bestií? http://www.thomann.de/cz/the_tracks_vm100_voltage_meter.htm Je to za pár kaček, tak nevím jak moc to funguje. Je vůbec potřeba cpát distributor do racku, když si odmyslím pohodlí zapínání racku jedním vypínačem, ochrání to před něčím?
19.1.2012 11:56 [pavlucha]
Re:
Je tam jistič, takže by měl spadnout a neroztaví se pojistky v přístrojích. Teoreticky. :)
Já mám v racku skoro tu samou mrť od Phonic, což bude tak adekvátní "značka und kvalita" a cca 2x jistič řuchnul když do toho něco vlítlo, takže za ty peníze proč ne, pokud máš volný slot. Navíc je to pohodlné a líp to vypadá, co si budem povidat - slušnější jezevčík s přepěťovkou nebude o moc levnější a v levném nejspíš bude tavná pojistka, což je vopruz pak někde při akci řešit. Rack jen vypneš a zapneš a to nahodí jistič, tak je to aspoň u Phonicu.

Ještě jeden tip: Náš basák má nějaký ART a ten má ještě navíc lampičku na husím krku vzadu - při babrání v racku v šeru na podiu super věc. ART sice stál trochu víc, ale když jsem koukal kolik stojí v Prodance samotné tyhle lampičky do racku, tak s ARTem to vyšlo levněji.
19.1.2012 13:04 [Trezz]
Re: pavlucha
Díky za tip, na toho ARTa mrknu, no je pravda že už jsem taky jednou zažil, že mi na akci prdla pojstka na koncovým zezíku a v tu chvíli jsem neměl náhradní, takže nastalo přemlouvání k půjčení aparátu atd...Tak jestli je tohle aspoň schopný vykrejt, tak se to asi vyplatí ;-)

Akorát musím vyřešit kabel u koncovýho zesíku, je tam na tvrdo kabel se zásuvkovou koncovkou a přiznám se, že se mi to nějak řezat a předělávat nechce, řešili jste to už někdo taky?
19.1.2012 14:37 [Trezz]
Re:
Tak nevím, teď jsem někde četl že ten Track nemá v sobě žádný filtry, aby to nebyl jenom voltmetr s lampičkama :-( To by pak ztrácelo veškerý smysl.
19.1.2012 14:48 [feki]
Re: 19.1.2012 14:37 [Trezz]
taky mám Phonic 9000e ( https://phonic.boxcn.net/shared/her8jt8ga6 )
19.1.2012 15:01 [Trezz]
Re: feki
Oni ho dělaj i v černým provedení?
19.1.2012 15:09 [Trezz]
Re: feki
tak asi ne, nikde jsem ho nedohledal, podle tvýho odkazu to tak vypadalo, sice je to kravinka, ale když už, tak bych rád v racku zachoval všechno černý :-)
20.1.2012 6:41 [feki]
Re: 19.1.2012 15:01 [Trezz]
Taky jsem černý neviděl, je to jedno. Mám to takhle: http://feki.webnode.cz/images/200004443-9f4faa2717-public/Gear2010_feki_04.jpg
20.1.2012 8:54 [Trezz]
Re: feki
Jo to je paráda, vypadá to supr ;-)
[62..111 / 111] Strana:  1  2  3 | Všechny | Poslední