Diskuse

Diskuse o hudebních stylech, kapelách, hudebních nástrojích, technice hry, aj.

Téma: Jaký máte názor na multiefekty?

20.2.2003 16:39 [pavca]
Jaký máte názor na multiefekty? - Kategorie Nástroje > Efekty
ahoj,
chci se zeptat zkusenejsich, co si myslite o multiefektech? nekdo doporucuje koupit vic krabicek a ty pak pospojovat, nekdo opak.. nemam moc prachu, a tak sem se rozhod pro multak. diky za vase nazory

Seznam příspěvků:

[113..162 / 162] Strana:  1  2  3  4 | Všechny | Poslední 
Pořadí:   Čas vložení    Uživatel 
7.5.2014 13:21 [vasek]
Re:
Po menším internetovém studiu to vidím spíš na G3. Přece jen je přehlednější a určitě podstatně lepší na ovládání.
7.5.2014 13:35 [torst2]
Re: vasek
to víš, že jsem o něm taky dumal. Ale pro mě je to moc. Nevyužil bych. G1on je ohlodanej G3 přesně na moje potřeby, nic víc nehledám.
7.5.2014 13:50 [Sandon]
Re:
Zoom nebrat!!! :-D
7.5.2014 13:51 [vasek]
Re:
aha, dík :-)
7.5.2014 16:40 [fbm]
Re:
torst: díky za upozorneni, tim padem nad nim nemusim premyslet. Ja potrebuju mit moznost jednoduse menit poradi ulozenych presetu atd, jak pisu na HF jestli se nedockam G2on, tak jdu do MS-50G

vasek: G3 je az na par mušek dobrej,... i kdyz skoro 3x drazsi nez G1on (ale zase 2x levnejsi nez L6 M9 :)

sandon: dovolím si upravit vyjadření - Zoom nebrat kvuli zkresleni, zbytek je na hodne vysoke urovni.
a taky jsme psal na HF, z G3 do cistého kanalu hlavy s boxem je to docela snesitelne (na koncerte rozhodne), naprimo z G3 do PA uz je to o dost slabsi (na hranici pouzitelnosti) mysleno samozrejme zkresleni (nejhorsi jsou higain ropovody, mensi zkresleni nebo sola jsou akceptovatelnejsi)
7.5.2014 16:49 [Sandon]
Re: Zoom nebrat
Jezis, vy jste suchari :-)
Jen jsem si vzpomnel na sveho casu nejpopularnejsi slogan na Kamzi foru...
Sam mam G1...dokonce na zkresleni :-D
8.5.2014 14:31 [vasek]
Re:
No já jsem měl svýho času 505 a užil jsem si s ní moc srandy. Zkreslení crunch bylo docela dobrý :-)
fbm: o jakých muškách víš?
8.5.2014 15:28 [torst2]
Re: fbm
Editace v PC je sice fajn, ale obejdu se bez ní. Nekde se ušetřit muselo, když takovej zvukovej zázrak stojí 1500.
(Mám nainstalovanej ten jejich Vyzex a mechanicky si do něj ukládám svá nastavení G1on. Pěkný screeny, ale často neotočim knoflíkem přesně na požadovanou hodnotu (např 23 a 25 ano, 24 ne, kdežto G1on skáče po jedné.)
G1on má funkci kopírování hotovejch presetů do novejch pozic a taky prohození dvou presetů na různejch pozicích, takže ani tady nejsi omezen. Samozřejmostí je přemistování a bypassování jednotlivejch efektů v řetězci.
zajímavost - když na téže pozici vyměním efekt a pak se k němu opět vrátím, pamatuje si původní nastavení. Ale jakmile preset překopíruju do nové pozice, kouzlo mizí a krabičky nastupují v default setting.

Udělal jsem srovnání : Preamp Engl E530 a ZOOM G1on do lamp. koncáku (2xEL34) a boxu, sejmuto Shure SM57.
Zvuk jako takovej berte s rezervou, je to box na domácí hraní. Ale srovnání myslím leze objektivní.
1. E530 tube preamp, zvukovej etalon, můj holly grail
2. G1on ALIEN (Engl simulator). ten je jasně jionde, zahuhlanej, jako by stále s částečnou simulací repra (moh bych upravit zařazeným 6way EQ, ale jde mi o samotný zvuk nabízených preampů)
3. G1on Mesa Recto sim. líbí se mi, pěkně brutálně valí, ale s originálem jsem neměl tu čest, takže čistě intuitivně
4. G1on Diezel sim. Evidentně nejvěrnější zvuk. Chtělo by to přidat výšky a Presenc, ale je to + - totéž jako E530. Smekám!

Bogner ani Krank se mi nelíběji, už jsou trochu karikatura, ale ty ukázkové fakt hrajou !
ještě zkusim nahrávky/komparaci Marshallů a dalších lo-gain ampů.

https://soundcloud.com/torst2/e530-vs-g1on
12.5.2014 8:48 [torst2]
Re: ZOOM G1on
Tak jsem přes víkend máknul a přináším výsledek. Nejdřív jsem strávil přes 3 hod. ve zkušebně se svým vytuněným Engl Thunderem, abych ho zkusil nahradit ZOOMem (tedy preamp). Dalo to práci, ale výsledek se tak na 95% dostavil. Originál je pořád měkčí a širší v basech, ale nemusí to být vždy přednost. Prostě 100% to nebude nikdy. Objevem je Parametric EQ. Zní daleko líp než "chemický" 6way EQ. "Zlampovatí" zvuk.
Ale skutečnou přesnost odhalí až nahrávka (mikrákem od boxu). Takže jsem zkusil tentýž preset na svém domácím koncáku Marshall JCM 800 CZ s EL34, sejmuté naživo od repra. (Znovu apeluju - ten box je problematickej a problematicky hraje. Ale jde jen o posouzení Tube preamp vs. simulace). Ten Thunder preamp preset zněl v porovnání s Engl E530 podstatně jinak, ale ladil jsem ladil, jak Diezela tak ParaEQ za ním a docela jsem to myslím trefil.
No a pak jsem vyřadil E530 a namodeloval celej JCM800 pomocí simulace MS Crunch. Tam je nápodoba dokonalá, rozdíl neslyšim. Prostě ty menší zkreslení jdou vždy simulovat snáz. Jistě, JCM800 2203 Kerryho Kinga by hrál slyšitelně líp než můj domácí mazel, ale i to bych asi na G1on dorovnal korekcema.
Tady je nahrávka - 1. E530 do EL34, 2. G1on (Diezel) do EL34, 3. Stejný preset linkou s interní speak. simulací, 4. JCM800 s EL34, 5. G1on (MS Crunch) do EL34, 6. Stejný preset linkou s interní speak. simulací :
https://soundcloud.com/torst2/to-el34-poweramp

Dál jsem zkusil toho Diezela bez speak. simulace do PC linkou a porovnat s linkovým Engl E530 (samozřejmě s impulsní náhradou boxu v PC). Jak jsem uváděl, že G1on je takhle nepoužitelnej, protože attacky jsou chuchvalcovité, štosují se, tak tenhle problém je pryč (?!). Snad to je tím Diezelem, snad Para EQ, nebo se prostě rozehrály procesory a převodníky v ZOOMu. Ukázka zní více než dobře. Nejdřív E530, za ním ZOOM. :
https://soundcloud.com/torst2/e530-g1on-sir

Pak jsem vypnul impuls a projel a nahrál kompletní řadu amp simulátorů, které ZOOM obsahuje. Tedy jen jsem přepínal, takže vše je v default nastavení s default interní simulací repra. Vždy nejdřív beglajt na krkovej singl a na závěr riff E, F na bridge HB. U posledních higain simulací už byl problém s výstupní hlasitostí, musel jsem šachovat s gainem na zvukárně a je to v nahrávce slyšet :
https://soundcloud.com/torst2/amps

A ještě pro radost na ukázku co mě baví hodně - simulace basskytary. Tak je dokonalá! I s tím drnčením o pražec, Jazzbass jak vyšitej! A za tím je nahraná ještě hendrixárna. Pozor, žádnej vícestopej záznam. Vše je uvařený jen v ZOOMu, pomocí bubeníku a looperu, nahráno najednou do jedné stopy. Přimích jsem tam i "Hammondy" - simulátor Z-organ + Leslie simulator. Výsledek dokonalej, přitom je to kompletně nahrané na domácí RGčko ! Ty Hammondy na "vyšším" modelu G3 neuděláte, protože G3 nemá tu Leslie simulaci (!). Prostě G1on je jednička !!
https://soundcloud.com/torst2/kridelko

Shrnuto, G1on je fakt přelomovej efekt. Na předchozích (POD, Vamp) jsem vždy ladil tak, aby hrály "co nejmíň hrozně". Teprv teď jsou zvuky opravdu reálné, v podstatě totožné s analog. předlohou. Fakt smekám. Za ty prachy bomba.
Tady jsou mé presety. Můžete je otevřít v ZOOM Edit&Share, do G1on ale přenést nejdou, musíte editovat ručně podle screenu.
http://www.jinovatka.cz/_downloads/G1on-zvuky.zip
12.5.2014 10:46 [vasek]
Re:
Dobrá práce! Jak Torst, tak japončíci. Už mám doma G3, ale do komba jsem ho ještě nezkusil. Každopádně ty interní cab simulace jsou zoufale tenký.
Jak se jmenuje ten efekt - simulace baskytary?
12.5.2014 10:55 [torst2]
Re: vasek
myslim že je to jen Mono Pitch s Fender combem. Ale stahni si ten muj preset, do G3 ho lehce naexportuješ. Nejspíš ho budeš mít v G3 jako tovární (Bass simulator).
12.5.2014 13:19 [vasek]
Re:
Aha, Mono Pitch, to mi stačí, díky.
12.5.2014 14:31 [torst2]
Re: vasek
Kouk jsem do presetů G3 a bass simulator tam není. Tak doporučuju muj preset ze .zipu.
14.5.2014 1:14 [Sandon]
Re: torst
nechci ti kazit radost, ale ta 530 zni fakt nejlip...
14.5.2014 8:19 [vasek]
Re:
Prosím o radu, kdo máte zkušenosti s hraním s looperem.
Nedaří se mi rozjet úplnej začátek první vrstvy, aby to pak dobře rytmicky navazovalo. V G3 je možnost si pustit bubeníka a s ním jsem v pohodě schopen to nahrát, jak je potřeba. Jak to ale udělat, když nechci, aby všichni slyšeli ten hnusnej zvuk jakože bicích?
14.5.2014 8:39 [torst2]
Re: vasek
no musíš mít přesnou nohu. A G1on nastavenej na MANUAL Looper. Startovat a ukončovat přesně s taktem.
Sandon : jasně, že E530 je maximum. Ale ta nápodoba je celkem solidní. S Behr. Vamp2-3, Line6 POD ani s Pocket POD bych tohle nenamodeloval ani náhodou !
14.5.2014 8:53 [torst2]
Re: Sandon
Srovnání Legiona s mým "thunderovským" nastavením a G1on. Oboje s impulsem Catharsis. No, ten Poulin je pořád o kousek jasnější, průraznější.
https://soundcloud.com/torst2/g1on-vs-legion
14.5.2014 9:55 [vasek]
Re:
Jako slyším rozdíl, ale neřekl bych, že něco je lepší a horší. Když hraješ ty dlouhý kila, tak tam bych skoro zas preferoval Zoom. PM jsou zas ostřejší na Puléna.
15.5.2014 14:20 [vasek]
Re:
Dneska jsem asi hodinu laboroval ve zkušebně se Zoomem G3. Předtím jsem měl BOSS GT8, ale už mě štvala jeho velikost, váha a složitost nastavování, tak jsem ho prodal a za stejný prachy koupil Zůma. Takže moje postřehy:
- vypadá hezky, je přehlednej a fakt dobře se ovládá. Super.
- buď si člověk nastaví patche a přepíná mezi nima, nebo jde (de)aktivovat jednotlivé krabičky v rámci jednoho patche. Nakonec mi vyhovuje spíš ta druhá varianta, člověk vidí, co ovládá a nemusí si pamatovat, jak má patche řazený za sebou.
- ladička - taková digitální, lehce zmatená klasika, ale jde použít. Už jsem viděl lepší. (Ale ne na GT8.)
- looper dobře použitelnej, ale mám ten problém viz výše.
- veškerý zkreslovací krabičky a zesilovače jsou pro mě nepochopitelně nastavený na strašně ostrej zvuk. Je potřeba razantně stahovat výšky, aby se to dalo poslouchat.

Zvuk: všechno je vesměs použitelný, ale digitál je tam samozřejmě slyšet. Nicméně je to super za ty prachy, ale svatý grál je ještě kousek dál. Zklamal mě mizerný výběr zvuků typu crunch. Pro hraní do zesilovače lze v podstatě použít jen krabičku T-scream nebo jak se jmenuje. Ta "krabička" zkresluje celkem dobře, ale ořezává dost basy. U mojí kombinace Strat + kombo už je každá ztráta basů nepříjemná a to mi nevyhovuje.
Co se týče hraní přímo do PA, tak se mi podařilo nakroutit dobrej čistej zvuk. U zkreslení se projevuje víc horší kvalita cab simulace, takže nic moc - jen jako nouzovka.

Porovnání s GT8 - tam je asi lehčí nakroutit hutnější zvuk, ale zase má chemičtější výšky. Přestože je GT8 velká a má hodně čudlíků, ovládání a přehlednost je celkově horší. Možnosti "krabiček" jsou v GT8 z mého pohledu asi lepší.
16.5.2014 9:16 [fbm]
Re:
Vasek se v podstate shoduje s mymi dojmy. Akorat me sedi vic prepinani patchu (zvlast po upgradu, kdy je mozne pouzit 6 efektu najednou ale porad jsou jenom 3 displeje). Na zkresleni se to da jakztakz pouzit do cisteho kanalu hlavy a boxu, s interni speaker simulaci je to uz o dve tridy slabsi (i kdyz jsem slysel i slusne zvuky, akorat me s k nim nepodarilo priblizit). Hodim sem teda jedno "neverejne" live G3 video (rozjeta synchronizace, spousta chyb, video z fotaku), ale zvuk je z pultu a leva kytara je jenom G3 do modulu Twinface v Randall RM50. Kvuli castemu prepinani (clean, crunch, solo higain), abych nemusel zapninat/vypinat jeste nejake krabky, protoze moje zakladni zvuky na dvoukanalu jsou clean a rhythm. Druha kytara je standardne Engl Thunder. http://youtu.be/CZV_1NYFA0s

PS: tenhle borec dela ten slusnej sound z G3
http://youtu.be/M9w5nsI3wpc
http://youtu.be/0dsVikzw9PA
http://youtu.be/zqw_oKIx9DA
16.5.2014 10:00 [torst2]
Re: fbm
nápodoba AC/DC pěkná. zkusim. dík.
16.5.2014 11:54 [vasek]
Re:
fbm: kterou krabičku používáš, Dist+ nebo něco brutálnějšího?
16.5.2014 13:54 [fbm]
Re:
v tom videu na crunch governor na lead Z bottom
19.5.2014 8:43 [vasek]
Re:
Dík. Governora zkusím, ale mám k HW předloze trochu averzi, protože kolega v kapele ho používal asi 5 let a vždycky mě na tom něco vadilo.
20.11.2014 18:48 [rgx]
Re: Zoom G3 vs. Digitech 3x
Zdar. Většinou tu jsou reakce jen na jednotlivé typy, chtěl bych ale nějaké postřehy z přímého srovnání. Máte nějaké zkušenosti s oběma řadami této (asi třetí) cenové skupiny? Natvrdo a nekompromisně - srovnání použitelných zkreslení, zapojení do smyčky, delayů, hallů, looperu, chorusů... Například mě zajímá takové srovnání: zkreslení Zooma je lepší, Zoom má míň použitelných efektů než Digitech a pod.
21.11.2014 9:46 [torst2]
Re: rgx
teď jsem psal recenzi na G1on, což je totéž jako G3, obsahují stejné modelace.
V kostce : když vyházíš tovární nesmysly, klidně ti ZOOM nahradí většinu krabiček (1 efekt v jednom slotu v jednom presetu). Chorusy, Hally, Delaye, modulace blablabla, porovnával jsem s několika analogama a v podstatě nebyl rozdíl. Ale jsou vyjímky, není to 100%. (řekněme 85% modelací je OK).
Kompressor G1on vs. CS-2 je 1:1. Totéž některé zkreslovače, DS1, Big Muff. Overdrivy jsou o něco středovější, ale když za ně dáš EQ a stahneš příslušné pásmo, nepoznáš rozdíl od analogu. Ideální je půjčit si origoš a podle něj nastavit ZOOM. A bacha, modelery některej preampů jsou perfektní ! (MS crunch = Marshall, DZ drive = Mesa, Engl). Musíš za ně dát teda para EQ, ale pak na nich vyladíš +- analog preamp. Zabte mě, ale já teď takhle hraju přes G1on do hlavy Engl jen jako do koncáku a zvuk naprosto bezva.
Digitech nevím, ale odhaduji že to bude totéž, dost možná i lepší. Ať to beru jak chci, za ty prachy je to prostě neuvěřitelný !

21.11.2014 17:30 [rgx]
Re: torst
Dík za reakci. Digitecha mám přes 10 let a jde mi o to, jestli má smysl kupovat něco nového. Já to používám do smyčky a pouze na hall, delay a pak občas whammy nebo kvakadlo. Tyto věci jsou vyhovující. Zkreslení má i přes všemožné eq furt nevýrazné. Simulace bedny slabá. A tam chci posun vpřed.
21.11.2014 17:51 [fbm]
Re:
samozrejme oproti 10let staremu Digiplechu to bude ne posun, ale mocny skok vpred.
Bohuzel pro zkresleni ten posun neni tak vyrazny. Je to samozrejme lepsi, ale simulace boxu je krucialni zalezitost jak vime.
A to je porad slabota proti realu. Torst hraje do boxu (ja obcas na koncerte taky), proto to hodnoti tak pozitivne.
Nicmene novy G1On za 1500? Tady opravdu neni nad cim premyslet.
21.11.2014 18:23 [rgx]
Re: fbm
Dík, to jsem chtěl slyšet. G3 s pedalem mi přijde šikovnější kvůli kvakadlu a volume. Do smyčky lampace a přepínat dist/clean, pak 4*12 bedna. Tak to chci pro většinové použití. Pak menšinově do sluchátek přes skrinovy predstirac. Do nějakého hifi soustroji minimálně. Přijde ježíšek, tak aby věděl, žena neví...
22.11.2014 12:30 [torst2]
Re: rgx
10 let starej Digi jen na ty omáčky do smyčky stačí bohatě, ale ty ZOOMy opravdu modelujou dobře tu analogovou klasiku. Je to fakt posun.
Zkreslení je taky řádově lepší, ale jak píše FBM - interní sp. sim je pořád průser a dlouho ještě bude. Je potřeba přiřadit k holému preampu lepší "skrinovy predstirac" :oE :oE :oE
Až budou ZOOMy obsahovat IR´s reverb s možností natažení vlastního impulsu, bude to definitivní řešení.
Nemít takhle všestrannou a užitečnou věc za tak legrační cenu je zločin !!
22.11.2014 15:18 [rgx]
Re: torst2
Tak to vypadá, že jsem byl dodnes zločinec a padouch a musím se napravit. Za trest si to budu muset koupit. Takové zdůvodnění doma určitě obstojí!!!
2.12.2014 14:42 [rgx]
Re:
A už jsem to zařídil, trest na hříšníka přijde 24.12. přímo pod stromeček.
12.12.2014 10:44 [rgx]
Re:
Chlapi, zapojení G3 v paralelní smyčce zesáku mi dává šílené pískání u spousty patchů. Po stažení hlasitosti přes TOTAL nebo GLAOBAL je to jen o něco lepší. Máte nějaký tip? To pištění mi digiplech 250 dělal jen, když byl zesák na hi-gain kanálu a na mulťáku jsem navolil též nějaký větší gain, což je pochopitelné. Ale né když z mulťáku chci v podstatě čistý zvuk. Děsné to je třeba u některých flangerů. Slušný je v G3 ten Z-Organ s přidaným chorusem, hallem a delayem. A taky je v G3 slušný harmonizér, dvojhlasné "Škóóódááá laskýýý" zní fakt dobře!
2.10.2015 8:53 [torst2]
Re: NUX
číňani už dělaj i barevný displaye. Pěkný.
http://kytary.muziker.cz/kytarove-efekty/kytarove-multiefekty-a-procesory/podlahove-kytarove-multiefekty/p/219308-nux-MG-200-Guitar-Modeling-Processor
Zajímavej je i MG 100. Doporučuju klipy na YT.
3.11.2017 10:25 [Slayer]
Re:
Kur*í sa mi Vox Valvetronix a nechce sa mi riešiť oprava - prestáva miestami hrať; možno lampa a opäť oživujem myšlienku ma mulťák. Je niečo nové zaujímavé? Ideálne 3 tlačítka; každé jeden kanál (čistý, skreslený, sóla) a expression resp. wah pedál (síce beh neho žijem, ale to ma serie). Alebo nič nové sa od čias Zoom G3 nevymyslelo v rozumnej cenovej hladine? Bývalí gitarista ma nakopol trocha nahrávať (už aj to homo-domo nejak znie po desiatich rokoch; fakt tá technika ide dopredu).

Na "solidné" nahrávanie aj tak IR, ako cvičítko a prípadne na jeden UG koncert za uhorský rok bohate stačí aj Zoom/Digitech/Boss atď. Mýlim sa?
4.11.2017 1:12 [torst2]
Re: Slayer
jestli 3 tlačítka, tak ZOOM G3 je ideální ! Těžko vymyslíš něco nového. Resp. jsou nějaký další placky, snad BOSS, ale pochybuju, že to bude něco zlomovýho, lepšího. Jedna novinka vlastně je (bude). Od MOOER, multiefekt s impulsním reverbem. To by byl zas krok o kus dál.
4.11.2017 9:02 [Slayer]
Re: torst2
Hej na hudobnom fóre si známy propagátor :-) (a tam som sa aj dočítal, že G3N nebrať). Nemusia byť 3 tlačítka (expression pedál ano), lebo ja ako me(n)talista čistého zvuku veľa nedám, ale ak by bolo, bolo by fajn. Potom je výber väčší. Niečo nové vyskúšané? (Digitech Element/360, Nux, Mooer či ešte nejaké neznáme značky som videl).
4.11.2017 17:17 [torst2]
Re: Slayer
Jo, ty úplně nový ZOOMy jsou blbost, nechápu kdo je navrh.
ZOOM G1Xon by tě asi taky uspokojil, ale G3X je samozřejmě vyšší model. A tady máš za pěknou cenu vrcholnej typ:
https://hudebnibazar.cz/multiefekt-zoom-g5/ID131890/
Digitech Element je lowend, 360 se mi moc líbí a věřim, že bude bezva, možná lepší než tu naše ZOOMy, ale ještě jsem na něj nehrál.
A ten MOOER 100 znám, měl jsem ho na test, zkreslení má příšerný, nic pro metaláka.
5.11.2017 11:42 [Slayer]
Re: torst2
G5 je asi moc, keď by ma uspokojila v podstate aj G1x. Digitech som mal starší typ a pohoda. Vyskúšaj a daj vedieť :-) Ono je vo výsledku jedno, či Zoom, alebo Digitech je o 5% "lepší", ale pre lepší pocit... Inak aj toho Zooma G1x/G3x som tuším chvíľu mal, ale išiel preč (možno som tu aj dôvody niekedy písal).
5.11.2017 12:23 [torst2]
Re: Slayer
"Inak aj toho Zooma G1x/G3x som tuším chvíľu mal, ale išiel preč" To nevím, co víc od mulťáku čekáš. Konkrétně tyhle typy jsou cena/výkon vrcholné. Ale musíš je umět správně nastavit pro daný účel.
Když si někdo zafláká preset všema nesmyslnejma simulacema a pak si stěžuje, že mu to do vstupu kyt. comba hraje blbě, ztrácím chuť dál reagovat.
5.11.2017 19:55 [Slayer]
Re: torst2
Tam bol iný dôvod, ale ak budeš chcieť nájdeš si ho v histórii aj sám (problém s PC - ak som nepísal o Digitechu náhodou, ale to platilo aj o Zoome, ale to je vlastne fuk a nechce sa to hľadať ani mne).
7.11.2017 1:59 [Slayer]
Re: Digitech RP360 XP
Na rýchlo sa naskytla dobrá cena v Bratislave a tak som kúpil. Úplne prvé dojmy (večer len cez sluchátka bez pripojenia k PC), ale fakt neviem kto tie továrne presety vymýšla; myslím skreslené zvuky-ostatné neposúdim. Mal som staršieho Digitecha (RP250) a viem, že sa to dá rozumne nastaviť a uvidím na repráky či nekritizujem moc.
Ovládanie extra jednoduché-super. Problém je, ale expression pedál. Neviem či prekalibrovať, alebo čo, ale v hornej polohe nie je vôľa pri zapínaní/vypínaní Wah-pedalu a neviem kedy zapípam a vypínam. Na Digitech RP250 bol expression pedál fajn "od začiatku", ale pozriem to ešte.
13.11.2017 13:49 [rgx]
Re: Slayer
Řešil jsem to v r. 2014. Chtěl jsem prodat lehce fosilní Digitech RP200 a místo něj pořídit Zoom G3x. Nakonec jsem si RP200 nechal a k němu koupil Zooma. G32x mám ve sklepě do smyčky zesilovače a do bedny. RP200 je v obýváku používaný se sluchátky. G3x je zvukově lepší, jde napojit na PC, pamatuje si poslední preset i po vypnutí, což ten RP200 neumí a musí se to napedálovat znova. Kdybych nebyl zhnilý si svůj oblíbený preset v RP200 dát na první pozici, tak to pedálování po zapnutí nemusím řešit. RP200 má zkreslený zvuk dost slabý, což se dá jen částečně dohonit simulací snímače, ekvalizérem, volbou modelu zesilovače a "simulovanou simulací simulace bedny" neboli skříňovým předstíračem. A to je to pravé pojmenování pro tento konec zvukového řetězce. Zoom G3x je prostě o 10 let mladší, tak se jeho zkreslení dá použít, i když to normálně nedělám. Oba přístroje mají slušné flangery, chorusy, delaye. G3x má dokonce harmonizér a looper, tak se s tím dá dost vyhrát. Tovární nastavení presetů je přeleštěné a přeslazené, řekl bych pouťového charakteru. Dnes je 2017 a já mám zase na 10 let pokoj, protože zvuk, co bych chtěl neumí žádný z obdobných bazmeků.
13.11.2017 14:37 [torst2]
Re: Rgx
dík zas podporu našeho kmene ZOOMistů. vítej do klubu.
13.11.2017 14:55 [rgx]
Re: torst2
No občanství Digitechu mám od 2004 a v klubu Bzuuuum jsem už od 2014. Takže vítáš zasloužilého člena, občasného korespondenta, příležitostného pidlikanta a t.č. ředitele kalvádosu. Od slova ředit.
14.11.2017 9:23 [pavlucha]
Re:
Já jsem se po 5-6 letech krabičkování v pdb (předtím dlouho Triax+Gmajor) zase vrátil k mulťáku - v srpnu jsem koupil Boss MS-3. Jestli jste na něj ještě nenarazili, zkoukněte ho - je to vlastně takovej hodne zmenšenej G-System. Má 3 smyčky a je v něm engine z GT100, ale oproštěný od "zbytečností". Samozřejmě to má pár nešvarů, ale výhody nehorázně převažujou, je to moc pěkně vymyšlený stroj. Editace přes usb, SW je přehledný. Počítám, že se zanedlouho začnou objevovat na bazaru se slevou, jako všechno. :)
14.11.2017 11:31 [torst2]
Re: rgx
ty si pálíš sám? Já vozim jabka do palírny. Už se těším na letošní úrodu.
10.1.2018 15:03 [rgx]
Re: torst
Nepálím sám, nýbrž vozím a zdaňuju. Bohužel. Ale ředím a míchám si to sám.
10.1.2018 17:53 [torst2]
Re: rgx
no, míchat... - mě páleji výhradně z jablek a ředěj mi to na 50%, ideální.
... Takže, jdu si cvaknout panáka, už dojíždím poslední flašku. Na zdraví FBM, největšího místního alkáče ...!!
16.1.2018 22:56 [fbm]
Re:
ty blaho, od kdy?
mam takova privilegia?
[113..162 / 162] Strana:  1  2  3  4 | Všechny | Poslední